Z zagranicy

ISIS jak UPA? Wymordowali całą wieś, palili ludzi żywcem i obcinali im głowy

Na portalu Prawy.pl często publikujemy informacje o tym, jak wyglądały zbrodnie ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA. Kilkadziesiąt lat po tym okrutnym ludobójstwie, z rąk psychopatycznych morderców w podobny sposób giną niewinni cywile, tym razem syryjscy.

 

Media obiegła dziś informacja o kolejnej tragedii. Co najmniej 30 osób zginęło w masakrze wioski w prowincji Hama w centralnej Syrii. Rzeź przeprowadzili członkowie terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie. Wśród ofiar są kobiety i dzieci, a sprawcy zabijali ich w wyjątkowo okrutny sposób. Mieszkańcy wioski byli rozstrzeliwani, paleni żywcem, obcinano im także głowy. W okolicy wioski wciąż toczą się walki między siłami Państwa Islamskiego i syryjską armią.

 

Nie sposób nie dostrzec w działaniach terrorystów z Państwa Islamskiego analogii do metod banderowców z OUN-UPA. Nienawiść, barbarzyństwo, pastwienie się nad niewinnymi cywilami i wydzieranie terytorium, do którego opętani szaleńcy nie mają żadnych praw.

Agnieszka Piwar
za: tvp.info

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

177 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra