Z zagranicy

Kara za tęczową flagę

Od 120 do 12 tys. euro grzywny można zapłacić w Sankt Petersburgu za „propagowanie homoseksualizmu i pedofilii”. Zakaz cieszy się poparciem wśród Rosjan. Możliwe, że już wkrótce będzie obowiązywał w także Moskwie.

 

Przyjęty w lutym zakaz dotyczy m.in. propagowania homoseksualizmu za pomocą tęczowej flagi- symbolu organizacji homoseksualnych jak również przeprowadzania oficjalnych akcji, jakimi są „tęczowe parady”.

 

Podobne regulacje prawne zostały już przyjęte w takich miastach jak Archangielsk, Riazań oraz Kostroma. W Dumie Państwowej trwają starania o wprowadzenie ogólnokrajowego zakazu propagowania homoseksualizmu.

Rozwiązania krytykują organizacje praw człowieka oraz stowarzyszenia gejów i lesbijek. Władze swoją decyzję argumentują koniecznością ochrony osób niepełnoletnich. Czy inne kraje też w ten sposób zaczną chronić niepełnoletnich?

Agata Bruchwald
prolife.com.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra