Naukowcy potwierdzili spójność i ponadnaturalny charakter wizerunku z Całunu Turyńskiego

0
0
0
Całun Turyński
Całun Turyński / Domena publiczna

Włoscy naukowcy przeprowadzili badania Całunu Turyńskiego. Potwierdzili, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Ponadto określili też dokładne miejsce ciosu zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa. Potwierdzili również autentyczność śladów krwi.

Najważniejsze wnioski z badań, które zostaną wkrótce w całości zaprezentowane i omówione, opublikował włoski dziennik „La Stampa”. Przeprowadzili je m.in. znany włoski profesor radiologii Filippo Marchisio oraz Pier Luigi Baima Bollone, znany badacz Całunu Turyńskiego i kierownik Międzynarodowego Centrum Syndonologicznego z Turynu.

Zauważono, że na wizerunku z Całunu prawe ramię mężczyzny, który był nim okryty, jest i 6 cm dłuższe od lewego. To posłużyło za punkt wyjścia do badań. Badacze stwierdzili, że fakt deformacji jest wynikiem ukrzyżowania oraz układania ciała zmarłego na siłę w pozycji, w jakiej okryto je Całunem.

Część wizerunku ramion stała się niewidoczna z powodu uszkodzeń, jakim Całun uległ w pożarze w 1532 roku. Zaobserwowanie różnicy w długości ramion nie było więc łatwe. Udało się jednak odtworzyć brakującą część wizerunku, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jakich używa się w tomografii komputerowej.

Naukowcy potwierdzili również „absolutną prawdziwość” śladów krwi na Całunie, mimo że ubiegłoroczne badania innych specjalistów poddawały to w wątpliwość. Udało się również zidentyfikować dokładne miejsce przebicia ciała włócznią oraz organy, które zostały uszkodzone. Dzięki temu wyjaśniono szczegóły dot. fenomenu krwi i wody, które wypłynęły z przebitego boku. Włócznia przebiła bowiem m.in. opłucną w obu płucach, a krew wypłynęła prawą stroną na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jak podkreślili badacze, rekonstrukcja brakującego fragmentu obrazu ramienia potwierdziła także spójność całego wizerunku z Całunu Turyńskiego oraz jego ponadnaturalny charakter.

Źródło: magnapolonia.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną