Polska przyjęła na siebie rolę gospodarza konferencji, która w żaden sposób nie była w jej interesie, za to była w interesie Izraela i USA.

Realizacja takiego spotkania wiąże się z kilku milionowymi wydatkami, które pokryła Polska. Dodatkowo skutki konferencji odczuwali przez 3 dni mieszkańcy Warszawy, stojąc w gigantycznych korkach oraz turyści którym uniemożliwiono zwiedzanie najważniejszych zabytków w Warszawie.

Mimo służalczej postawy Polski, Izrael bez skrupułów uderzył w polską rację stanu. Izraelskie kłamstwa pod adresem Polski, które poszły w świat, są wyjątkowo dotkliwe ponieważ są zupełnym zaprzeczeniem rzeczywistości czasu II wojny światowej.

Polska zaatakowana przez dwie najsilniejsze ówcześnie armie na świecie, przez 6 lat doświadczała eksterminacji, brutalnej przemocy i wyzysku. Straciła 6 milionów swoich obywateli i tę stratę liczby ludności pomimo jednego z największych w Europie przyrostów naturalnych wyrównała dopiero w 1978 roku. Na skutek wojny utraciła około 70 tys. km kwadratowych powierzchni.

Z gruzów i zgliszczy odbudowywała swoją zniszczoną stolicę. Polscy żołnierze walczyli od pierwszego do ostatniego dnia tej wojny, na wszystkich frontach zarówno jako wojska lądowe, lotnictwo, marynarka wojenna oraz wojska specjalne, dając wielokrotnie przykład skrajnego bohaterstwa.

Pomimo odpowiedzialności zbiorowej całych rodzin i grożącej kary śmierci za pomaganie Żydom Polacy uratowali tysiące z nich. W pomaganie Żydom zaangażowali się ludzie i stronnictwa polityczne, które miały przed wojną krytyczny stosunek do postępowania społeczności żydowskiej w Polsce.

Pomimo to premier Izraela zrównał Polaków z niemieckimi nazistami, w polskiej Warszawie obróconej przez Niemców w perzynę. Oczywiście jak głoszą prawidła cywilizacji łacińskiej jeśli w grę wchodzi interes żydowski to cel uświęcą środki. Dlatego ten perfidny atak opierający się na dezinformacji i manipulacji, ma na celu wymusić na Polsce zaspokojenie roszczeń żydowskich.

Przykre jest, że partia rządząca aktualnie Polską najpierw zorganizowała całą to hucpę na życzenie Waszyngtonu i Tel Awiwu a teraz robi dobrą minę do złej gry i nie potrafi wyjść z twarzą w oczach narodu, który reprezentuje.

Polska jest jednym z najbardziej proizraelskich państw w Europie, pomimo regularnych zbrodni, jakich dokonuje Izrael na społecznościach palestyńskiej we własnym państwie jaki i na społecznościach państw ościennych.

Arkadiusz Miksa