W Wielką Sobotę w parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku miał miejsce zaplanowany z premedytacją incydent. Dwoje działaczy LGBT pojawiło się na święceniu pokarmów z umieszczoną w koszyku kolorową flagą – symbolem politycznego ruchu homoseksualnego.

Nie spodobało im się, że w dekoracji grobu wskazano homoseksualizm jako jeden z grzechów. Tamtejszy proboszcz odważnie stanął w obronie wiary i wyprosił prowokatorów ze świątyni.

Na opublikowanym w internecie filmie możemy usłyszeć jak proboszcz próbuje wyprosić aktywistów, którzy prowokują go i nagrywają. Niektóre media próbowały przedstawić zajście, jakoby aktywiści przyszli do kościoła, aby porozmawiać z księdzem o wystroju Grobu Pańskiego, przygotowanego tradycyjnie na dni Triduum Paschalnego. Jednak fakty temu przeczą. Przynieśli ze sobą flagi gejowskie oraz bez zgody proboszcza wetknęli je w kwiaty, które stały przy figurze Jezusa.

Dodatkowo, proboszcz w nagranym fragmencie odpowiada na zarzut, że nawołuje do nienawiści wobec pewnej grupy osób. Wyjaśnia, że on mówi o grzechach. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno mówi, że jednym z grzechów wołających o pomstę do nieba jest grzech sodomski – który dotyczy m.in. współżycia osób tej samej płci. Dlatego znalazł się w instalacji zbudowanej w kościele obok innych grzechów takich jak: zazdrość, chciwość, nienawiść, nałogi.

O sprawie szybko napisała „Gazeta Wyborcza”, która rozpoczęła szczucie na 70-letniego kapłana za to, że odważnie stanął w obronie katolickiej nauki o homoseksualizmie. Współdziałanie lewicowych dziennikarzy i prowokatorów w płockim kościele wygląda na przemyślane i świadomie zaplanowane.

Wszystko wskazuje na to, że osoby, które przyszły do kościoła miały jeden cel – sprowokować, wywołać sensację i zgorszenie. Jedną z osób był działacz partii Wiosna – Mateusz Goździkowski a drugą Monika Niedźwiecka, aktywna działaczka proLGBT w Płocku.

Fundacja Życie i Rodzina zaprasza w najbliższą sobotę, 27 kwietnia o 10.00 pod kościół św. Dominika na konferencję prasową – będzie można zapoznać się z faktami odnośnie zajścia i planowanymi działaniami w obronie dzielnego kapłana. Na stronie www.twojepetycje.pl można już podpisać się pod listem poparcia dla postawy Księdza.