Gotowe zestawy mebli kuchennych

Jednym z pierwszych rozwiązań, jakie nasuwa się, kiedy myślimy o meblach do kuchni, są gotowe zestawy mebli kuchennych. Choć rozwiązanie to jakiś czas temu było bardzo popularne, a zestawy mebli miewają naprawdę konkurencyjne ceny, to jednak ma ono wiele wad. Przede wszystkim ciężko dopasować takie meble do każdego wnętrza. Nie chodzi bynajmniej o ich kolorystykę czy wykończenie, ale wymiary. Standardowe szafki o szerokości 40, 60 czy 80 centymetrów niekoniecznie stworzą ciąg kuchenny wpasowujący się w pomieszczenie o niestandardowych wymiarach, skosach czy nietypowych wnękach. Modne obecnie są idealnie spasowane kuchnie, dostosowane do pomieszczenia i w pełni z nim współgrające.

Meble kuchenne na wymiar

Odpowiedzią na konieczność dokładnego dopasowania mebli kuchennych do wnętrza będzie zamówienie ich na wymiar. To bardzo popularne rozwiązanie, choć niekoniecznie tanie. Estetycznie wykonana kuchnia z dobrej jakości materiałów to w zależności od wielkości i rodzaju koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Meble kuchenne mogą być wykonane z naturalnego drewna albo z płyt, natomiast blaty to również szereg różnych materiałów o bardzo zróżnicowanych cenach. Dużą zaletą mebli na wymiar jest ich doskonałe wpasowanie w każdą przestrzeń i wykorzystanie nawet bardzo nietypowych powierzchni. Meble kuchenne tego typu to również idealne zgranie z wybranymi sprzętami gospodarstwa domowego oraz sposób na uzupełnienie posiadanych już zestawów meblowych dodatkowymi elementami.

Meble modułowe - nowoczesny kompromis

Obecnie sporą popularnością cieszą się meble modułowe. Zwykle składają się one z podstawowego zestawu, który używany jest w niemalże każdej kuchni. Oprócz niego meble kuchenne mają moduły o różnym przeznaczeniu i zastosowaniach. Mogą być również sprzedawane jako osobne korpusy, fronty czy uchwyty do stworzenia własnych kompozycji. Pozwala to osobom lubiącym decydować o wystroju wnętrza stworzyć własne, niepowtarzalne zestawy. Meble takie mogą posiadać zarówno wersje ekonomiczne o standardowym wykończeniu, jak i bardziej ekskluzywne modele.

Dobór AGD do mebli

Warto zaznaczyć, że obecnie nieodłączną częścią mebli kuchennych stał się sprzęt AGD. Tak jak jeszcze kilka-kilkanaście lat temu modne były sprzęty wolnostojące, tak teraz większość sprzętów, począwszy od zlewu czy zmywarki, poprzez płytę kuchenną, piekarnik czy mikrofalę - jest zabudowywanych w meblach. Również lodówki ukryte na swój sposób w meblach kuchennych są bardzo popularne. Dlatego też na etapie wyboru mebli kuchennych należy podjąć decyzję, czy AGD będzie zabudowane, czy nie.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com