Ma być pięknie, czyli rozpoczynamy przygodę z decoupage!

0
0
0
/

Ludzie od zawsze lubili otaczać się pięknem, także w kwestii przedmiotów użytkowych. Z biegiem czasu, człowiek odkrył, że w przedmiotach liczy się nie tylko praktyczność i wszechstronne zastosowanie, ale również wygląd zewnętrzny, budzący jak najbardziej pozytywne skojarzenia i działający na zmysły. W upiększeniu przedmiotów codziennego użytku, a także przy tworzeniu ich od absolutnych podstaw pomaga zjawisko znane decoupage'm. Skąd wzięło się to słowo? Pochodzi z języka francuskiego i oznacza dekorowanie czegoś, właśnie upiększanie, wycinanie w celach stworzenia nowej formy. Dlatego do zjawiska decoupage'u zaliczymy wszystkie zabiegi plastyczne, na skutek których powstają nowe elementy naszej codzienności.

Mogą mieć one różną postać, m. in.:

- kolczyków i innych form biżuteryjnych

- papeterii

- opakowań na prezenty

- pudełek na drobiazgi

- podstawek na świeczki

- dekoracji na szyby okienne

- kartek świątecznych

- figurek pamiątkowych

- serwetek 

- drobnych elementów odzieży

- prostych form dekoracyjnych, przydatnych w aranżacji wnętrz

Decoupage może być świetną zabawą!

Jak zacząć przygodę z decoupage? 

Nic prostszego! Wystarczy na początek, ze odkryjesz w sobie wielką chęć do tworzenia czegoś pięknego od podstaw, np. przechodząc w dużej pasmanterii obok przepastnej półki z koralikami i wstążeczkami. To pierwszy impuls podpowiadający, że może warto pójść w tą stronę. Oczywiście, nie można przemilczeć tego, że liczą się tutaj zdolności plastyczne oraz ponadprzeciętne wyczucie piękna. Decoupage'm zajmują się najczęściej osoby wcześniej związane z rysowaniem, malarstwem czy też rzeźbą. Tworzenie obiektów dekoracyjnych jest więc naturalną pochodną wszelkich zabaw związanych z plastyką. Decoupage'm zajmować się mogą zarówno chłopcy jak i dziewczyny, choć zdecydowanie pierwsza grupa wiedzie prym. Nie ma się co dziwić, w końcu tworzenie biżuterii oraz kolorowych pamiątek jest raczej domeną dziewcząt i też szybciej do nich trafia jako sprawdzona metoda ekspresji artystycznej. Ale jest jeszcze jeden ważny aspekt dotyczący decoupage'u.

Decoupage jako pomysł na biznes!

Decoupage może stać się naprawdę dochodowym i przynoszącym moc satysfakcji zajęciem, pod warunkiem, że osoba się nim zajmująca będzie cieszyła się stałym zainteresowaniem klientów. Najczęściej dzieła tworzone w oparciu o sztukę decoupage'u sprzedawane są na festynach, festiwalach, kiermaszach, wszędzie tam, gdzie pomiędzy poszczególnymi stoiskami z produktami przewijają się ludzie. Decoupage jest więc ściśle połączonym zjawiskiem z rękodzielnictwem, dotyczy jednak nieco drobniejszych form, niż efektowne rzeźby w drewnie czy kamieniu. W sezonie letnim, dziewczyna wykonująca z modeliny ciekawe modele kolczyków oraz bransoletek może świetnie zarobić. Najwięcej biżuterii własnoręcznie robionej sprzedaje się w kurortach nadmorskich, a także w górach. Kolczyki i inne formy biżuteryjne wykonywane są z niezwykłą dbałością o detale. Do tego stopnia, że w pomniejszeniu przypominają swoje autentyczne odpowiedniki. 

Artykuł powstał we współpracy z Inspirello

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną