Gdy zaczynamy myśleć o aranżacji nowej kuchni, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy, funkcjonalna i nowoczesna lodówka, pojemna zmywarka czy praktyczny, dwukomorowy zlewozmywak. Gdy już wybierzemy już wszystkie niezbędne sprzęty oraz meble, możemy przechodzić do kwestii estetycznych, dobierając przepiękne fototapety. Kuchenna przestrzeń to niemalże w każdym domu czy mieszkaniu prawdziwe serce domu. To tutaj spędzamy sporo czasu na gotowaniu, na konsumowaniu wspólnie posiłków. Warto więc zrobić wszystko, by nasza kuchnia prezentowała się dokładnie tak, jak tego chcemy. Na szczęście oprócz sprzętów i mebli są też artykuły o charakterze dekoracyjnym, dzięki którym można z powiedzeniem zwyczajną przestrzeń zamienić na wnętrze z prestiżowego katalogu. Z pomocą w dzisiejszych czasach przychodzą praktyczne i piękne fototapety do kuchni.

Moda na fototapety w kuchni

Gdy technicznie osiągnęliśmy możliwość tworzenia takich fototapet które w warunkach kuchennych się nie zepsują, projektanci tego typu dekoracji naściennych mają duże pole do popisu. Dlatego też fototapety do kuchni obecnie dają mnóstwo możliwości do aranżacji. Jak wiemy ludzie mają różne gusta i urządzają tę przestrzeń w innym stylu. U jednych możemy znaleźć kuchnię w stylu skandynawskim z jasnymi meblami i odcieniami drewna, wykonaną z prostotą, u innych znajdziemy rustykalną. Znajdą się też zwolennicy, którzy bardzo dobrze czują się w minimalistycznych aranżacjach lub geometrycznych wzorach. Na szczęście fototapety dają nieskończone możliwości jeśli chodzi o wzór i pomysł na wygląd, nie ma ograniczeń co do pomysłu na swoja idealną kuchnie.

Pomysły na fototapetę kuchenną

Florystyczne motywy - Pogodna, kolorowa kuchnia ma wiele zalet. Pomaga nam zacząć dzień w znakomitym humorze, gdy będziemy przygotowywać śniadanie, a także obiad dla rodziny. Miłośnikom printów florystycznych uda się bez problemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Przygotowano dla nich mnóstwo dekoracji o różnej kolorystyce pasującej do naszej aranżacji, kwiaty pomagają dodać kuchennej przestrzeni subtelności i delikatności. Kwiaty bardzo ładnie grają z białymi lub drewnianymi meblami.

Folkowe motywy -  Znajdziemy mnóstwo kulturowych, etnicznych motywów. Mogą być to wici roślinne z niebieskimi kwiatami wywodzące się z kaszub. Jeśli lubimy podróżować możemy się zdecydować na zagraniczne motywy, np. portugalskie ręcznie zdobione płytki azulejo.

Minimalizm - W sytuacji, kiedy przestrzeń kuchenna jest kwintesencją prostoty i nowoczesności, proponujemy szukać czegoś z sztuki minimalistycznej obranej w proste wzory które  komponują się z naszymi meblami i oświetleniem, aby nie czuć się przytłoczonym duża ilością elementów.

Geometryczne szaleństwo - Ten rodzaj designu jest ostatnio krzykiem mody w aranżacji wnętrz, coraz częściej możemy znaleźć fototapety w kuchni wypełnione rombami lub najróżniejszymi figuram. Odpowiednio dobrana kolorystyka pozwoli czuć nam się komfortowo.

Zdrowe przysmaki - nasza kuchenna fototapeta może także prezentować smakowite przysmaki, które zajadamy na co dzień lub zdrowe lśniące owoce i warzywa. Odpowiednia dekoracja ścian posłuży nam jak swego rodzaju motywacji do zdrowego żywienia. Nie ukrywamy, że fototapety wypełnione przepysznymi deserami, donutami lub cukierkami też będą wyglądać ładnie. Owocowe motywy dają duże pole manewru jeśli chodzi o pomysły na kolorystykę.

Fototapeta w kuchni czy kafelki?

Wielu Czytelników na pewno pamięta czasy, gdzie pomysł na fototapetę w kuchni należał do niemożliwych, zawsze wybierano kafelki. Ponieważ to trudna przestrzeń ze względu na zmieniające się warunki takie jak zmienne temperatury , wilgoć oraz duża ilość pary. Ale rozwój technologiczny pozwala nam tworzyć przystosowane do takich warunków fototapety, które dają nam nieograniczone możliwości dekoracyjne. Teraz dużo osób decyduje się na takie rozwiązania ze względu na nowoczesność oraz cenę, ale też znajdziemy mnóstwo wnętrz gdzie znajdziemy połączenia kafelek z fototapetami i odpowiednio przygotowana aranżacja wygląda świetnie.

Jeżeli chodzi o fototapety ścienne do kuchni, możliwości aranżacyjne poszerzyły się znacznie. Warto dopasować konkretny egzemplarz do stylu i kolorystyki, jakie panują w danej przestrzeni. Dzięki temu na pewno uda się zaaranżować przestrzeń idealna!

Artykuł opracowany przez https://www.mamita.pl/fototapety-do-kuchni/