Mowa ptaków – w kinach kolejny antypolski i antykatolicki film za pieniądze polskich podatników

 

Niestety nic się nie zmienia. Jak władze marnowały pieniądze podatników na antypolskie i antykatolickie filmy, tak dalej marnują. Z kieszeni podatników, przez podległy Ministerstwu Kultury Polski Instytut Sztuki Filmowej (przypominam, od 4 lat rządzi PiS), trafiają pieniądze polskich podatników na produkcje filmów pełnych pogardy dla Polski, Polaków i Kościołom katolickiego.

 

Największą różnicą, oprócz konsystencji produktu jest jego opakowanie. Mydło w kostce można kupić bez zbędnego opakowania i tym samym zużywać mniej plastiku. Oczywiście są też wersje pakowane. Co ciekawe, taki szampon starcza nam na więcej myć niż szampon w płynie dzięki czemu kupując szampon w plastikowym opakowaniu robimy to rzadziej. Na rynku pojawia się coraz więcej wersji takiego szamponu i możemy coraz lepiej dopasować go do naszego typu włosów.

Warto wypróbować takiej formy mycia włosów na przykład, gdy masz problem z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów lub gdy skóra twojej głowy jest podatna na podrażnienia. Ten delikatniejszy szampon ma mniejszą ilość substancji zapachowych i barwiących, przez co nie będzie powodował podrażnień i uczuleń.

Największą i najważniejszą zaletą jest lepszy wpływ na środowisko i brak generowania niepotrzebnego plastiku. Szampony w kostce można kupować bez zbędnych opakowań.

Jednak przy używaniu szamponu w kostce powinniśmy używać zakwaszających płukanek na przykład z octu, aby zneutralizować zasadowe pH i domknąć otwarte łuski włosa. Aby pominąć ten krok w codziennej pielęgnacji wystarczy sięgnąć po szampon, który ma od razu funkcję odżywki lub po taki, o którym sam producent mówi, że płukanki używać nie trzeba.

Aby korzystanie z szamponu w kostce było efektywne, powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. Sposób używania kostki zależy od długości włosów. Krótkie włosy możemy namydlać bezpośrednio kostką. Przy dłuższych włosach taki sposób mycia może się nie sprawdzić, ponieważ energiczne pocieranie włosów może je mocno splątać. Opcją idealną dla osób z dłuższymi włosami będzie spienianie kostki w dłoniach i nakładanie powstałej piany na włosy. Pamiętajmy, aby skupić się na myciu skóry włosów aniżeli na myciu samych włosów. Używanie takiego szamponu na pewno trwa dłużej niż korzystanie z szamponu w płynie.

„Rota”