Jak działają maszyny slotowe online?

Jeśli interesujesz się hazardem, nawet od niedawna, to zapewne zdążyłeś się już zapoznać z maszynami slotowymi online. Są one dostępne w wersji na pieniądze oraz za darmo, w celach treningowych. Te drugie spotykane są najczęściej pod nazwami takimi jak darmowe gry hazardowe automaty bez rejestracji, gry slotowe za darmo itp.

Ich obsługa i cała filozofia związana z grą jest banalnie wręcz łatwa. Wszystko sprowadza się do naciśnięcia przycisku PLAY, a następnie obejrzenia animacji obracających się bębnów z przelatującymi symbolami oraz efektów towarzyszących ewentualnej wygranej. Rozgrywka przebiega łatwo, prosto i pozwala Ci albo zgarnąć ogromną wygraną, albo stracić parę groszy. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak to wszystko tak naprawdę działa od strony technicznej?

 

Rodzaje maszyn slotowych online

Ogólnie rzecz biorąc maszyny slotowe online dzielą się na dwie podstawowe grupy i w ramach każdej z nich na mniejsze podgrupy. Te dwie grupy to sloty z 3 i 5 bębnami. Występują jeszcze niekiedy gry mające np. 4 bębny, albo zmieniającą się w trakcie rozgrywki liczbę bębnów, ale nie będziemy ich tutaj omawiać, bo niczego tak naprawdę do artykułu nie wnoszą. Dla zasady warto jednak o nich wspomnieć.

Podgrupy z kolei obejmują między innymi liczbę linii wygranych (najczęściej jest to jedna linia dla gier z 3 bębnami, 1-5 linii dla gier z 5 bębnami lub abstrakcyjne liczby linii wygrywających typu 25, 256 i wiele innych kombinacji).

 

Co zatem dzieje się w maszynie slotowej po naciśnięciu przez gracza przycisku PLAY?

Oprócz oczywiście mechanizmów odpowiadających za wyświetlanie na ekranie atrakcyjnych dla gracza obrazów typu animacje obracających się bębnów, migające powiadomienia o wygranych, animacje i wiele innych rzeczy, „pod maską” gry zachodzi wiele interesujących rzeczy.

Na początek, uruchamiany jest generator liczb losowych, który ma za zadanie utworzyć kombinację liczb odpowiadających symbolom tworzącym wynik rozgrywki. Należy tutaj wspomnieć o dwóch ciekawych rzeczach. Przede wszystkim gracze nie zdają sobie sprawy z tego, że wynik rozgrywki w przeważającej większości przypadków jest już znany w ułamek sekundy po naciśnięciu przez gracza przycisku PLAY.

Cała reszta, czyli animacje bębnów i powoli, z namaszczeniem wskakujące na miejsca symbole to jedynie atrakcyjna oprawa mająca na celu wywołać u gracza poczucie napięcia i skok adrenaliny. W końcu po to on właśnie przyszedł do kasyna online, nieprawdaż?

Drugą ważną kwestią jest to, że w maszynach slotowych online wynik każdej pojedynczej rundy jest zupełnie niezależny od wyników w rundach poprzednich. To oznacza, że wszelkiego rodzaju „systemy gry”, triki mające zapewnić zwycięskie kombinacje i inne sztuczki są całkowitą bzdurą wynikającą jedynie z niezrozumienia zasad działania slotów online. Po prostu nie istnieje żaden system dla maszyn slotowych i nigdy istnieć nie będzie. To niemożliwe z racji założeń takiej gry hazardowej.

 

Trafiłem wygrywającą kombinację - i co dalej?

Jeśli generator liczb losowych maszyny stworzył kombinację, która według tabeli wypłat gry stanowi wygraną, to oprogramowanie maszyny slotowej online oblicza następnie wysokość premii dla gracza. W grę mogą tutaj wchodzić różne czynniki. Przede wszystkim podstawowym elementem są symbole tworzące kombinację. Każda gra slotowa zawiera różne rodzaje symboli o różnej „wartości”.

Zobaczmy to na przykładzie znakomitej gry Sizzling Hot:

  • Trafienie zestawu trzech symboli owoców takich jak cytryny, pomarańcze, śliwki i wiśnie to nagroda o wartości 20 x Twój zakład.

  • Jeśli trafisz 5 takich owoców, to wygrana wyniesie 200 x zakład.

  • Ale pięć siódemek to już 5000 x zakład!

Oprócz tego w wielu bardziej zaawansowanych grach slotowych online dostępne są inne opcje zwiększające potencjalną wygraną. Do najpopularniejszej z nich należą dodatkowe mnożniki uzyskiwane za spełnienie określonych warunków (na przykład trafienie odpowiedniego symbolu). Mnożnik oznacza dodatkowe zwiększenie wygranej poprzez iloczyn jej wysokości i właśnie mnożnika.

Dopiero po zakończeniu wszystkich tych obliczeń na konto gracza w kasynie online trafia odpowiednia kwota wygranej!