W liście abpa Gądeckiego czytamy:  "W związku z tymi ważnymi dla Kościoła w Polsce i Kościoła powszechnego rocznicami przewodniczący KEP podkreślił, że pontyfikat papieża z Polski wypełniony był przełomowymi wydarzeniami, które zmieniły oblicze papiestwa i wpłynęły na bieg historii Europy i świata".

Jest w nim mowa także o tym, że "Bogactwo pontyfikatu św. Jana Pawła II - przez licznych historyków i teologów określanym Janem Pawłem II Wielkim - wypływało z bogactwa jego osobowości - poety, filozofa, teologa i mistyka, realizując się w wielu wymiarach, od duszpasterstwa i nauczania poprzez kierowanie Kościołem powszechnym aż po osobiste świadectwo świętości życia".

"W związku z tymi ważnymi dla Kościoła w Polsce i Kościoła powszechnego rocznicami przewodniczący KEP podkreślił, że pontyfikat papieża z Polski wypełniony był przełomowymi wydarzeniami, które zmieniły oblicze papiestwa i wpłynęły na bieg historii Europy i świata".

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-abp-gadecki-zwrocil-sie-do-papieza-w-sprawie-sw-jana-pawla-i,nId,3291130#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox