Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego ks. abp Wacława Depo w Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Toruń”.

Do uczestników uroczystości list skierował prezydent RP Andrzej Duda i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, katolickie nauczanie o Bogu i człowieku, ale też odważnie mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej, w tym również o problemach, które niektórzy wolą pomijać milczeniem” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście, odczytanym przez sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego na wstępie Mszy św.

Jarosław Kaczyński w liście, odczytanym przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, podkreślił, że istotę Radio Maryja „stanowi pełna całkowitego oddania służba Panu Bogu i Ojczyźnie”. Życzył też całej Rodzinie Radia Maryja, aby przemieniała się „w coraz potężniejszy filar wiary, polskości i patriotyzmu”.

Wcześniej zgromadzeni w hali pielgrzymi odmówili Anioł Pański. Odbyła się też adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa, którą poprowadził dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Był też koncert w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej z solistami i aktorami scen polskich oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Na podst. radiomaryja.pl, naszdziennik.pl