Trzaskowski broniąc się, stwierdził: "To jest rzecz niesłychana i powiedziałbym nawet przerażająca (...) jeżeli wiceminister sprawiedliwości formułuje zarzuty, które są czystą manipulacją i kłamstwem, to niestety to kładzie się cieniem na powadze urzędu, który sprawuje".

Dodał też: "Prowadzimy wraz z organizacjami pozarządowymi programy, które mają przede wszystkim przeciwdziałać zapadaniu na bardzo ciężkie choroby takie jak AIDS, prowadzimy działania profilaktyczne. Natomiast wszystko to, co słyszycie państwo w przestrzeni medialnej z ust pana ministra, to są po prostu przeinaczenia i manipulacje. Jest już dokładane stanowisko ratusza na ten temat i zastanawiamy się również nad podjęciem kroków prawnych".

Stwierdził przy tym: "Najsmutniejsze jest to, że pan minister (Kaleta - red.) czyni olbrzymią szkodę wszystkim tym, którzy są uzależnieni od narkotyków, wszystkim tym, którzy są po prosty chorzy na AIDS lub są w grupie ryzyka. Samorządy podejmują heroiczną walkę o to, żeby rozwijać programy profilaktyki, żeby otoczyć takie osoby opieką, żeby prowadzić akcje edukacyjne wśród młodzieży".

"Najsmutniejsze jest to, że pan minister (Kaleta - red.) czyni olbrzymią szkodę wszystkim tym, którzy są uzależnieni od narkotyków, wszystkim tym, którzy są po prosty chorzy na AIDS lub są w grupie ryzyka. Samorządy podejmują heroiczną walkę o to, żeby rozwijać programy profilaktyki, żeby otoczyć takie osoby opieką, żeby prowadzić akcje edukacyjne wśród młodzieży"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rafal-trzaskowski-o-zarzutach-sebastiana-kalety-rozwazam-poz,nId,3380616#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
"To jest rzecz niesłychana i powiedziałbym nawet przerażająca (...) jeżeli wiceminister sprawiedliwości formułuje zarzuty, które są czystą manipulacją i kłamstwem, to niestety to kładzie się cieniem na powadze urzędu, który sprawuje"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rafal-trzaskowski-o-zarzutach-sebastiana-kalety-rozwazam-poz,nId,3380616#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox