Solistką tego koncertu jest Dominika Zamara – światowej klasy sopran znany ze scen teatrów operowych całego świata. To ona ustaliła program koncertu który przypada w tak symbolicznym i ważnym dniu. Emocje i klimat Bożego Narodzenie będzie przeplatany pieśniami najsłynniejszych kompozytorów włoskich takich jak Rossini czy Bellini oraz Schuberta, Francka oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Taki dobór repertuaru gwarantuje nam niezapomniane emocję i spotkanie z muzyczną ucztą łączącą najpiękniejszą polską tradycję z dziełami światowej opery.

 

Zapytaliśmy Dominikę Zamerę która niedawno gościła w naszym studiu Prawy TV o emocje związane z warszawskim koncertem.

 

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na koncert 6 stycznia w Teatrze Palladium. Z ogromną przyjemnością przyjęłam pomysł organizacji tego wydarzenia. Mimo licznych występów zagranicznych czyli mych ostatnich koncertów w Słowenii i Włoszech oraz przygotowań do trasy w Australii – występy dla polskiej publiczności są dla mnie największym przeżyciem i radością.

 

Także spotkanie z polską tradycją której złotą kartą są kolędy i pastorałki oraz połączenie jej z tym co świat opery ma najlepszego to magiczne doświadczenie. Pozwala na pokazanie symbiozy kultur na poziomie emocji zawartych w muzyce i słowach inspirowanych Wiarą, Nadzieją i Miłością. Takie połączenie musi dać magiczny efekt i przekazać publiczności całe spektrum doznań i emocji.

 

W koncercie poza Dominką Zamarą wezmą udział artyści z Włoch i Polski. Na jej zaproszenie specjalnie do naszego kraju przyleci znakomity dyrygent Alan Freiles który, poprowadzi przygotowany na ten koncert doborowy zespół muzyków.

 

Gwarancją jakości koncertu jest też patronat jakim opatrzył to wydarzenie Włoski Instytut Kultury (Istituto Italiano di Cultura – Varsavia), który jest oficjalną instytucją Państwa Włoskiego. Organizatorem koncertu jest Fundacja S.O.S. Obrony Życia Poczętego. Wydarzenie to poza walorami artystycznym ma także na celu popularyzację kultury chrześcijańskiej jako opoki cywilizacji europejskiej oraz misji i dzieła Fundacji.

 

Serdecznie zapraszamy na ten szczególny koncert dn. 6 stycznia 2020 r. o godzinie 18:00 do Teatru Palladium (Warszawa ul. Złota 9). Bilety do nabycia m. in. w serwisie eBilety oraz sieci Empik i innych serwisach biletowych.