Iran - zamach, transseksualizm: Giertych kpi z Biedronia; Duda i Izrael; UBek broni Grodzkiego


Layla Moran to brytyjska deputowana z partii Liberalnych Demokratów. Polacy usłyszeli o niej, gdy w czerwcu 2018 roku w brytyjskiej Izbie Gmin współorganizowała debatę podczas której (w ramach żydowskiej antypolskiej nagonki) szkalowano Polskę. W trakcie owej debaty oskarżano Polaków o mordowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Debatę przeprowadzono w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Nowelizacja ta przewidywała, że tak jak nie wolno negować holocaustu, tak nie będzie można kłamać, przypisując Polakom udział w nazistowskich zbrodniach Niemców. Niestety na polecenie Żydów PiS zlikwidował tę nowelizację.


Jak informuje na swojej stronie internetowej BBC w artykule „Layla Moran: poseł Lib Dem ogłasza, że jest panseksualna" „Liberalno-Demokratyczna brytyjska posłanka Layla Moran ogłosiła, że jest panseksualna i pozostaje w związku z kobietą". Dotychczas Layla Moran uprawiała sex tylko z facetami. Nowa kochanka posłanki jest „byłą rzeczniczką prasową" Liberalnych Demokratów.

 

Z informacji na stronie BBC wynika, że panseksualizm jest bardziej postępowy niż biseksualizm, bo panseksualizm to pociąg do wszystkich płci (a według postępowców może być ich ogromna liczba), a biseksualizm to tylko pociąg do więcej niż jednej płci (czyli postawa zbyt zachowawcza i konserwatywna).

 

Zapewne z likwidacji Kasima Sulejmaniego ucieszyło się w duchu wielu Irańczyków. Rewolucja islamska miała przynieść Irańczykom suwerenność (reżim szacha chodził na pasku Amerykanów). Niestety skończyło się na tym, że mający dyktatorską władzę Korpus Strażników Rewolucji stał się kliką monopolizującą dostęp do wszelkich dochodowych przedsięwzięć w kraju (w Chinach komunistycznych tylko przynależność do nielicznej partii komunistycznej daje możliwość robienia większych interesów, w PRL karierę mogli robić ludzie z PZPR i lojalne im środowiska, w III RP dzieci tych ludzi). Duża część Irańczyków, choć nienawidzi Ameryki za jej sankcje wobec Iranu, których koszty ponoszą zwykli obywatele, czuje odrazę do kliki islamistycznej monopolizującej dobrobyt i uniemożliwiającej zachodnie normalne życie Irańczykom.


Brak demokracji i wolnego rynku doskwiera Irańczykom i pogłębia stagnację gospodarczą w Iranie (wynikającą nie tylko z sankcji, ale z monopolizowania zasobów przez klikę Strażników Rewolucji). Skala protestów jakie miały miejsce na początku 2018 roku w kilkudziesięciu miastach w Iranie, zaskoczyła rządzących. Pomimo, że władza brutalnie spacyfikowała protesty, zabijają kilkudziesięciu demonstrantów i aresztując tysiące innych, to można odnieść wrażenie, że władze irańskie nie są w stanie rozwiązać problemów będących przyczyną niezadowolenia społecznego Irańczyków.


Od dłuższego czasu lewicowcy zapowiadali, że wystawią kandydatkę na prezydenta. Jednak zamiast facetki lewica zdecydowała się substytut, czyli na geja (zapewne żadnego transseksualisty, zdatnego do publicznego pokazania, nie mieli „na stanie”), i to takiego, który z socjalnymi poglądami się nie kojarzy. Teraz lewicowi publicyści starają się dorobić legendę operacyjną do kontrowersyjnej dla wielu lewicowców nominacji osoby kojarzonej bardziej z bogatymi gejami niż robotnikami.


Sowieci ''wyzwolili'' Auschwitz, by od razu stworzyć w nim swój komunistyczny obóz koncentracyjny. W budynkach obozu koncentracyjnego Auschwitz po tym, jak został on zajęty przez Armię Czerwoną, sowieci stworzyli dwa obozy głównie dla niemieckich jeńców. W sowieckim Auschwitz zarządzanym przez pułkownika Masłobojewa głównie niemieccy jeńcy oczekiwali na wywózkę do Łagrów ZSRR (warto pamiętać, że do armii niemieckiej przymusowo podczas wojny Niemcy wcielali też półtora miliona Polaków).


Pierwszy z obozów łagier 22 funkcjonował w Auschwitz od wiosny do jesieni 1945 (i był przeznaczony dla jeńców niemieckich), drugi — łagier 78 w Birkenau funkcjonował od wiosny 1945 do wiosny 1946 (i był przeznaczony dla jeńców niemieckich, oraz dla cywili z Górnego Śląska i Podbeskidzia).

 

Z czasem część infrastruktury obozowej po NKWD (niedaleko dworca kolejowego gdzie w czasie wojny Niemcy trzymali polskich robotników przymusowych, pomiędzy Auschwitz a Birkenau) odziedziczył Powiatowy Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Obóz UB przeznaczony był dla Niemców i polskich patriotów (kobiet i mężczyzn) z okolic Bielska-Białej, Rybnika i Raciborza. Więźniowie tego obozu demontowali fabrykę IG Farbenindustrie, którą jak inne fabryki z ziem polskich po zdemontowaniu sowieci wywieźli do ZSRR. Obóz UB funkcjonował do wiosny 1946 roku.


Sowieci infrastrukturę niemieckich obozów koncentracyjnych wykorzystali do stworzenia własnych łagrów nie tylko w Auschwitz i Birkenau, ale także między innymi w Majdanku, Gross-Rosen, Łambinowicach, ale również w Buchenwaldzie i Sachsenhausen.

 

Jan Bodakowski