Iran przyznał się do zestrzelenia boeinga© prawy.pl

Iran wydał oświadczenie, w którym przyznał, że "nieintencjonalnie" zestrzelił ukraińskiego boeinga, który omyłkowo wziął za wrogi samolot.
Pisaliśmy, że najnowsze doniesienia mówią o tym, że jednak ukraiński samolot, który rozbił się zaraz po starcie w Iranie został zestrzelony przez irańską rakietę rosyjskiej produkcji.

Na początku mówiono o awarii silnika, ale z biegiem czasu ta wersja jest coraz mniej prawdopodobna. Samolot bardzo szybko uległ zniszczeniu, co wywołałaby jedynie jednoczesna awaria obydwu silników. W dodatku ukraińscy śledczy ustalili, że na silnikach nie ma śladów ognia. Oznaczałoby to, że katastrofa zaczęła się jednak od czegoś innego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Pentagon skłania się ku temu, że systemi rakietowy Tor irańskich sił obronnych przez przypadek zestrzelił ukraiński samolot. Amerykańskie satelity odnotowały wystrzelenie dwóch rakiet tuż przed katastrofą.

 


Autor: Redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
GORĄCY
Książę Harry pierwszy raz zabrał głos od czasu swojej decyzji
SKANDAL
Dwóch kongresmenów USA wzywa prezydenta Dudę do odrzucenia ustaw sądowych
SKANDAL
Rosja nie zamierza oddawać Polsce zrabowanych dzieł sztuki
NASZ TEMAT
Z pomocą Syryjczykom
GORĄCY
Harry i Meghan nie będą używać tytułów królewskich
GORĄCY
Nadciągają zmiany w mediach społecznościowych