Ks. Isakowicz-Zaleski o działaniach Watykanu wobec abpa Głódzia: "To tylko zasłona dymna"By Kancelaria Sejmu - Westerplatte. Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej z udziałem Marszałka Sejmu., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77408166

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się do doniesień o tym, że Watykan przyśle obserwatora do zbadania nieprawidłowości w diecezji gdańskiej.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał: "To tylko zasłona dymna. Nuncjusz abp. Salvatore Pennacchio, który za pieniądze z kieszeni polskich biskupów (czytaj: ze składek parafialnych) tak świetnie bawił się w takt orkiestry Rubika (23 listopada ubr. w podziemiach Kopalnii Soli "Wieliczka"), nie zrobi bowiem nic ani ws. abp Sławoja Głódzia, ani bp. Wiesława Meringa, czyli TW Lucjana, z Diecezji Włocławskiej ani innych osób z homo-lobby".

Tygodnik "Wprost" informuje, że po materiałach o mobbingu abpa Sławoja Leszka Głódzia wobec podwładnych Watykan postanowił przysłał obserwatora, który zbada, czy w diecezji gdańskiej miały miejsca nieprawidłowości.

Od dawna ukazują się materiały o tym, że abp Głódź poniża księży, nadużywa alkoholu, żyje wystawnie, a nawet organizuje libacje. Wszystko zmieniło się jednak wraz z chwilą, kiedy grupa księży z diecezji gdańskiej postanowiła poskarżyć się do Watykanu na swojego przełożonego.

Dwa late temu pisaliśmy o tym, że metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, duszpasterz wojska, sprzeciwia się temu, żeby Ministerstwo Obrony Narodowej pozbawiło stopni generalskich Jaruzelskiego i Kiszczaka, o co apelował Antoni Macierewicz.Autor: Redakcja
Źródło: Facebook
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
NASZ NEWS
Znaczący spadek zachorowań w Polsce! Czy to już światełko w tunelu?
SKANDAL
Szokująca relacja pacjenta! Kwarantanna to fikcja i prowizorka? [WIDEO]
GORĄCY
Koronawirus: Czy Poczta Polska będzie miała prawo otwierać listy?
GORĄCY
Leszek Szymowski o koronakomunizmie
NASZ TEMAT
"Jeden z Dziesięciu" znika z anteny! TVP podjęło decyzję
POLECAMY
Epidemia koronawirusa - pilotażowy program depopulacji? Stanisław Michalkiewicz