To pomijana dotąd grupa ryzyka „bankowego”, nie tylko jako nosiciele, ale potencjalne ofiary COVID-19, m.in. z powodu wieku. Sprawa dotyczy jednak wszystkich Polaków, o czym w swoim komunikacie wspomina Bank Pekao.

Mobilność jest bezpieczna

FinTech to pojęcie technologicznych finansów, elektronicznej bankowości, zdalnych operacji finansowych, które obecnie zapewniają niemal wszystkie placówki bankowe. Jest to najbezpieczniejsza w czasie epidemii forma korzystania ze swojego rachunku bankowego – przyznają zgodnie eksperci. 


Na rynku polskim wśród podmiotów elektronicznej bankowości dominuje niemiecki mBank i polski Bank Pekao S.A.


Pekao informuje: „Bądź mobilny”


„W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce, Bank Pekao S.A. wprowadza szereg działań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom. Nadrzędnym priorytetem banku w tej sytuacji jest zapewnienie ciągłości wsparcia i obsługi klientów. Głównym celem wszystkich podejmowanych przez Bank Pekao w ostatnim czasie decyzji jest zapewnienie ciągłości świadczenia usług, przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników Pekao. W banku działa sztab kryzysowy, do którego zadań należy bieżące monitorowanie sytuacji oraz koordynacja wszelkich podejmowanych działań”
- czytamy w komunikacie banku.


„Konsekwentne działania w zakresie cyfrowej transformacji banku umożliwiają obecnie naszym klientom wykonywanie większości transakcji bez wychodzenia z domu - za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej. W celu zachęcenia klientów do skorzystania z dostępnych funkcjonalności bankowości elektronicznej, bank prowadzić będzie zintensyfikowane działania informacyjne zarówno w mediach, jak i swoich oddziałach. Dzięki kampanii klienci poznają możliwości, jakie daje nowa bankowość elektroniczna i aplikacja PeoPay. Informacje o funkcjonalnościach bankowości mobilnej uzyskać będzie można również na infolinii”
- informuje Bank Pekao.

 

"Bank Pekao S.A. pokazuje, że w branży finansowej można połączyć podtrzymanie ciągłości świadczenia usług z bezpieczeństwem klientów i pracowników" - mówi w rozmowie z Prawy.pl dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i New York Academy of Sciences.


Koronawirus stan aktualny
"Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące" 


- napisało w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Agnieszka MalinowskaFot. Collage Pekao/Pixabay