Na wysyłkę paczek do Polski jest wielu chętnych. Zarówno ci, którzy na stałe wyjechali za granicę, jak i osoby odwiedzające inne kraje tylko na krótki czas przesyłają prezenty i upominki dla swoich rodzin i przyjaciół w Polsce. Jednak nie wszystkie rozwiązania w zakresie wysyłki są tak samo opłacalne.

 

Jak nadać paczki do Polski?

Pierwsze, co przychodzi do głowy osobom, które szukają sposobu na szybką wysyłkę paczki z Anglii do Polski to brytyjska poczta. Podobnie w krajach takich jak Francja, Hiszpania czy Niemcy, państwowa poczta wydaje się jedynym rozwiązaniem. Jednak jest tańsza alternatywa. Szybkie paczki z Anglii do Polski, jak również z innych krajów dostarczają firmy kurierskie. Dzięki systemowi door-to-door oszczędzisz czas na dostarczeniu swojego pakunku do budynku poczty. Ofert przewoźników, którzy dostarczą np. paczkę z UK do Polski, jest dużo. Dlatego warto porównać najlepsze propozycje przesyłek paczek do Polski w takim serwisie jak np. Euro-Paka.

 

Paczki do Polski — na co zwrócić uwagę?

Przy nadawaniu przesyłki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na cenę przewozu. To, ile będzie kosztować paczka z Anglii, Francji czy Hiszpanii do Polski zależy przede wszystkim od cennika danej firmy kurierskiej. Liczą się zarówno rozmiar, jak i masa pakunku.

Kiedy już wiesz, z jakim przewoźnikiem będziesz współpracował, musisz uzupełnić formularz. Są to niezbędne dane do bezpiecznego dostarczenia paczki w miejsce docelowe. Ważne, żebyś określił datę odbioru, ponieważ kurier będzie się kontaktował z nadawcą lub odbiorcą. Jeśli chcesz, możesz wysłać kilka paczek jednocześnie.

Pamiętaj, że przesyłki z Anglii i innych krajów do Polski nie mogą zawierać:

  • materiałów niebezpiecznych — gazów palnych i trujących, różnego rodzaju farb i klejów oraz substancji żrących i zakaźnych,
  • części samochodowych — silników, akumulatorów i skrzyń biegów,
  • roślinności,
  • sprzętu budowlanego — betoniarek, taczek, drabin,
  • instrumentów muzycznych — smyczkowych i szarpanych,
  • mebli.

Warto pamiętać, że pakunki o niestandardowych wymiarach, kształcie i sposobie pakowania mogą być obciążone dodatkowymi opłatami.

To, ile będzie kosztować paczka do Polski, zależy od sposobu doręczenia. Dlatego zwróć uwagę na to, czy transport odbywa się samolotem, czy samochodem. Pierwszy przypadek jest szybszy, ale znacznie droższy. Druga opcja trwa 4-5 dni roboczych.

 

Przesyłki z Anglii do Polski — jak zabezpieczyć?

Bez względu na kraj, z którego przesyłasz paczkę, musisz ją odpowiednio zabezpieczyć. Kurier nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie nieprawidłowo zapakowanej zawartości. Dlatego warto poświęcić na ten etap nieco więcej czasu.

Jeśli zadbałeś o to, żeby paczki z UK do Polski miały właściwą masę i rozmiar, to teraz musisz upewnić się, że w kartonie nie ma luzu. Puste przestrzenie możesz uzupełnić folią bąbelkową lub styropianem. Nie obciąży to mocno przesyłki, a uchroni zawartość przed uszkodzeniem.

Kolejnym krokiem jest dokładne obklejenie pudła. Pamiętaj, że tylko właściwie przygotowaną paczkę obejmuje ubezpieczenie. Dlatego zadbaj o to, żeby na każdym rogu kartonu była taśma i unikaj sklejania dwóch kartonów. Należy dołożyć wszelkich starań, żeby paczki nie można było otworzyć bez zostawienia widocznych śladów.