Niektóre podwyżki płac przestaną obowiązywać, a przestojowe nie są już dłużej wypłacane: cięcia w pakiecie oszczędnościowym dla Lufthansy są znaczne. Niemniej grupa i związek UFO uzgodnili środki w nocy.
Kryzys związany z koronawirusem mocno uderza w przemysł lotniczy, a starty i lądowania są praktycznie niemożliwe od miesięcy. Konieczne są teraz znaczne wysiłki, aby zapewnić przetrwanie większych linii lotniczych. W Lufthansa doroczne walne zgromadzenie w czwartek dotyczy przyszłości firmy.

Grupa niedawno zgodziła się ze stewardesą związkową UFO na pakiet oszczędnościowy, aby poradzić sobie z konsekwencjami kryzysu. Obejmuje to oszczędności przekraczające pół miliarda euro, jak ogłosiła Lufthansa w czwartek wieczorem. Firma poinformowała, że ​​umowy te pozwolą uniknąć zwolnień dla 22 000 pracowników pracujących w samolotach w okresie kryzysu.

Według grupy uzgodniono między innymi, że podwyżki odszkodowań powinny zostać zawieszone, a godziny lotów dla pracowników zmniejszone przy jednoczesnym zmniejszeniu ich odszkodowania. W związku z tym składki na emerytury przedsiębiorstw powinny zostać tymczasowo obniżone.