A może masz tworzyłeś już filmy i szukasz alternatywy dla programu do edycji wideo którego używałeś do tej pory? Niezależnie, jakie jest Twoje doświadczenie, z pewnością zainteresuje Cię nowy gracz na rynku programów do edycji filmów, jakim jest Filmora, wkraczająca z hukiem na polski rynek.

Filmora to jedno z dzieł chińskiego software house'u zajmującego się tworzeniem oprogramowania. Program Filmora zdobył popularność na całym świecie, a od teraz dostępny jest także w Polsce. Pozwala na edycję materiałów wideo i jest niezwykle intuicyjny w użyciu. Jego zaletą jest wyjątkowa szybkość, z jaką działa i wydajność. Posiada wszystkie najważniejsze funkcje konkurencji, obsługuje filtry i efekty specjalne. Pozwala na edycję filmów w jakości 4D i jest dostępny zarówno na komputery z systemem operacyjnym Windows jak i Mac.

Z Filmorą nie musisz obawiać się skomplikowanego procesu uczenia. W programie znajdziesz samouczek, który przeprowadzi Cię przez wszystkie najważniejsze funkcje oprogramowania i pomoże stworzyć Ci pierwszy projekt. Na stronie producenta są liczne tutoriale, a także centrum wsparcia, w którym znajdziesz najczęściej odpowiedzi na zadawane pytania. Dowiesz się z nich, jak wyeksportować filmy do osobnego pliku, jak dodać lub usunąć znak wodny z Twojego video oraz co zrobić w przypadku problemów z instalacją programu.

Producent oferuje także tzw. Akademię Edycji Filmów, dzięki której można nauczyć się obróbki lub udoskonalić swoje umiejętności. W Akademii wyróżnione zostały trzy poziomy: dla początkujących, zaawansowanych, a także dla osób prowadzących swój własny biznes, które dzięki filmom chcą zwiększyć sprzedaż lub wypromować swoją markę. Z tutoriali dla początkujących dowiesz się, jaki sprzęt jest niezbędny do wykonywania wysokiej jakości nagrań i zdobędziesz podstawy edycji. W materiałach dla osób zaawansowanych znajdziesz informacje na temat korekcji kolorów, efektów wizualnych i animacji. Dzięki Akademii Edycji Filmów nauka jest niezwykle prosta i zawsze możesz liczyć na wsparcie społeczności. Ponadto, dowiesz się z niej, gdzie szukać bezpłatnych ścieżek dźwiękowych i innych treści, do wykorzystania w Twoich filmikach.

Szczególnie interesująca jest możliwość wykorzystania Filmory przez przedsiębiorców. W Akademii Edycji Filmów można nauczyć się video marketingu, social media marketingu. Tutoriale dla małych przedsiębiorców mogą im pomóc pomnażać przychody, inne przedstawiają pomysły na wykorzystanie video w różnych branżach, takich jak nieruchomości, podróże itp..

Dużym plusem Filmory jest bezpłatny trial, dzięki któremu można sprawdzić możliwości oprogramowania. Dlatego jeśli powyższy tekst rozbudził Twoją ciekawość na temat programu, wejdź na stronę producenta, ściągnij go wypróbuj za darmo Jeśli nie masz własnych materiałów, na stronie producenta znajdziesz ich mnóstwo, a jeśli obawiasz się braku weny twórczej podczas tworzenia, w osobnej zakładce na stronie znajdziesz inspiracje i filmy stworzone przez innych użytkowników. Ich pomysły są niesamowite, począwszy od produkcji z wykorzystaniem green screenu czyli zielonego tła, poprzez filmy z drona, makijażowe tutoriale, na animacjach kończąc! Niektóre prace udostępniane są także w mediach społecznościowych producenta, np. na Instagramie. Być może Twój film w przyszłości również się tam pojawi