Skórze wystarczą już dwa tygodnie wytchnienia od naszej intensywnej ingerencji w jej prezencję. Przede wszystkim zrezygnujmy ze stosowania dużej ilości kosmetyków kolorowych. Latem makijaż możemy ograniczyć tylko do kilku kroków. Wystarczy lekki krem BB lub CC, tusz do rzęs, róż do policzków, rozświetlacz i coś do podkreślenia brwi i nawilżenia ust (lekkie i przydatne produkty znajdziesz na stronie https://makeup.pl/brand/29159/). Warto też mieć na uwadze, że make-up no make-up jest wciąż w modzie od wielu lat – a to nie tylko doskonały trend, lecz także świetne rozwiązanie dla minimalistek i osób chcących zyskać trochę czasu dla siebie. Zrezygnujmy z ciężkich podkładów, baz, pudrów. Te produkty obciążają naskórek, nie dając mu swobody. Jeśli dodamy do tego brak systematycznej higieny – dokładnego demakijażu przed snem i oczyszczenia skóry – tworzymy na twarzy beztlenowe środowisko, w którym szybko namnażają się niekorzystne bakterie i grzyby powodujące na przykład trądzik. Latem o niego nietrudno!

Zmieńmy także delikatnie naszą pielęgnację. Wybierajmy lekkie kremy i serum o beztłuszczowej formule (zamiast tych ciężkich i tłustych), za to pełne nawilżających składników – kwas hialuronowy, aloes, minerały z Morza Martwego – witamin (szczególnie C i E), a także substancji kojących, jak pantenol i alantoina. Ich działanie nie sprowadza się wyłącznie do nawadniania i wzmacniania naskórka. Zapobiegają utracie wilgoci z komórek skóry, działają niczym koktajl – odżywiają tkankę, sprawiając, że czuje się ona zdrowo i lekko, jest promienna i piękna. O to nam przecież chodzi!

Starajmy się także dawać skórze odpocząć od słońca. Trudno latem o takie możliwości, ale od czego są kosmetyki z filtrami UV! Wybierajmy te z mineralnymi cząsteczkami ochronnymi o spektrum minimum SPF 15. Wiele kremów pielęgnacyjnych oraz kremów BB i CC posiada już w formule takie istotne dla naskórka zabezpieczenie przed słońcem.

A jeśli możesz – zupełnie zrezygnuj z kosmetyków do makijażu. Uzbrój się w uśmiech – będzie on najlepszym podkreśleniem Twojego naturalnego piękna. Za to skóra dostanie chwilę oddechu i możliwości do pełnej regeneracji. :)