Organizację Black Lives Matter zna już chyba każdy. Tym razem na jej temat w wywiadzie dla konserwatywnej strony Fox News postanowił wypowiedzieć się prokurator generalny Stanów Zjednoczonych William Barr. Od pewnego czasu organizacja ta w USA wprowadza ogromny chaos i można by powiedzieć, iż zamiast walczyć o prawa człowieka - szkodzi.

Prokurator generalny USA wprost nazwał organizację Black Lives Matter marksistowską i szerzącą faszyzm.

Stwierdził bowiem, że grupa ta jest zainteresowana formą socjalizmu, czyli komunizmem. Dodał, są bolszewikami, a ich metody są po prostu faszystowskie. Sądzi również, że BLM walczy głównie o to, aby Donald Trump nie dał rady wygrać tegoroczne wybory prezydenckie.

„To, co robią, polega na tym, że w zasadzie powołują się na Pierwszą Poprawkę (o wolności słowa)  Przejmują te demonstracje i prowokują przemoc. I mają ludzi na różnych szczeblach, od najlepszych prowokatorów po ludzi, którzy są ich najemnikami i prowadzą brutalne akcje.” – powiedział sekretarz generalny USA.

Zaznaczył także, że zwycięstwo Trumpa było dla nich zapewne szokiem i nie spodziewali się tego. Według niego lewica chce po prostu przejąć władzę.

„Lewica chce władzy, ponieważ jest to zasadniczo ich stan łaski w ich świeckiej religii. Chcą kierować życiem ludzi, aby móc zaprojektować utopię dla nas wszystkich i to ich podnieca. I to jest żądza władzy, a nie spodziewali.” – dodał Barr.

Co gorsza zdaniem Barra media w USA nie przedstawiają całej prawdy o BLM i pokazują ich tylko i wyłącznie od dobrej strony.  Jeżeli robią coś złego – prasa ukrywa to.

„Nie widzisz tego w telewizjach. Nie widzisz tego w kablówce. Słyszysz tylko o pokojowych protestach. Wiesz, że to kłamstwo. Amerykanie są okłamywani przez media.”- spuentował.

Prokurator Generalny USA- William Barr powiedział te słowa w kontekście ostatnich zamieszek i protestów odbywających się w Stanach Zjednoczonych. No cóż, trzeba przyznać, że ich działalność wzbudza wiele kontrowersji…

Agnieszka Malinowska