Karolina Pajączkowska to prezenterka TVP Info, która TVP pracuje od listopada zeszłego roku przyszła do telewizji publicznej z TVN24. We wtorek 11 sierpnia po porannym występie na antenie zdjęcia dziennikarki trafiły do internetu, gdzie były bardzo szeroko komentowane, m.in. na Twitterze. Internauci zwracali uwagę na strój prezenterki, który niektórzy uznali za niewłaściwy do pracy w telewizji i jej urodę.

Na nieprzyhylne komentarze prezenterka odpowiedziała na swoim profilu Instagramie. „Kolejna wrzawa na Twitterze. Tak więc miejmy to za sobą̨: TAK! Mam biust. TAK wykarmiłam nim mojego syna! TAK śmiałam założyć́ sukienkę̨ z dekoltem. Obiecuje, że jutro zostawię̨ biust w domu. Zacznę̨ też nosić́ burkę̨ bo przecież̇ kobiecie nie przystoi się̨ pokazywać́” – napisała prezenterka. „A do tego śmiem być́ dziennikarką!!! Więc muszę być́ głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież̇ nie jest możliwe, żeby kobieta była ładna i inteligentna” – kontynuowała swój wpis Karolina Pajączkowska.

Pajączkowska odniosła się do krytyki odnośnie jej stroju. „Skoro noszę podkreślające figurę̨ sukienki to znaczy, że nadaję się̨ tylko do włoskiej telewizji Rai. To jest chore!!! Walczymy o prawa społeczności LGBT podczas gdy to my, wszystkie kobiety, wciąż̇ jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu! Obudźcie się̨ ludzie” – wezwała Pajączkowska.

Do wpisu dołączyła hasztagi „#seksizmstop”, „#jestemkobietą” i „#mamprawożyćjakchcę”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolejna wrzawa na Twitterze.. Tak więc miejmy to za sobą: TAK! Mam biust. TAK wykarmiłam nim mojego syna! TAK śmiałam założyć sukienkę z dekoltem 😱 Obiecuje, że jutro zostawię biust w domu. Zacznę też nosić burkę bo przecież kobiecie nie przystoi się pokazywać. A do tego śmiem być dziennikarką!! Więc muszę być głupia i tylko za sprawą urody dostałam pracę. Bo przecież nie jest możliwe żeby kobieta była ładna i inteligentna 😱 Skoro noszę podkreślające figurę sukienki to znaczy, że nadaję się tylko do włoskiej telewizji Rai.. To jest chore!!!! Walczymy o prawa społeczności LGBT podczas gdy to my -wszystkie kobiety wciąż jesteśmy codziennie ofiarami seksizmu!! Obudźcie się ludzie 🤚🏻❌❌ #seksizmstop #jestemkobietą #mamprawożyćjakchcę

Post udostępniony przez Karolina Pajączkowska (@karolina_pajaczkowska)