– Warto włączyć się w akcję wsparcia dla pana kuratora Wierzchowskiego. To w zasadzie konieczność, jeżeli się podziela opinię pana prezydenta RP Andrzeja Dudy, że istnieje ideologia LGBT, a także założenia Karty Rodziny, którą przedstawił na przełomie czerwca i lipca. Zachęcam zatem do stosowania hashtagu #MuremZaKuratoremWierzchowskim. Nadchodzi rekonstrukcja rządu i to chyba dobry moment, aby ocenić czy Zjednoczonej Prawicy bliżej do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego i jego dosyć pokrętnych tłumaczeń z dzisiejszego wywiadu dla Polskiego Radia w sprawie konieczności zwoleniania łódzkiego kuratora oświaty czy bliżej rządzącym do poglądów prezydenta Andrzeja Dudy i jego programu wsparcia dla instytucji rodziny  – mówi NGO radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, a dziś przewodnicząca Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w okręgu bielskim, Monika Socha-Czyż.

- To nie są przypadkowe działania, to nie przypadek, że te działania są ukierunkowane na młodego człowieka. Jeśli ktoś w to nie wierzy, ma wątpliwości – bo ja nie mam wątpliwości – to niech popatrzy, co dzieje się za naszą zachodnią granicą, na przykład w Niemczech – powiedział w katolickiej telewizji Grzegorz Wierzchowski.

- Solidarna Polska nie pozwoli na to, by ktokolwiek w Polsce tracił pracę przez to, że chroni nasze dzieci przed wulgarną ofensywą lewackich środowisk – napisał na Twitterze wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, opolski poseł Solidarnej Polski.

- Panie wojewodo, proszę rozważyć przywrócenie Pana kuratora Grzegorza Wierzchowskiego. Podjęta decyzja uderza w wartości o jakie walczymy, zwłaszcza w kontekście wielkiej nagonki LGBT na naszą kulturę, tradycję i porządek społeczny napisał Rafał Bochenek, były rzecznik rządu Beaty Szydło.

Piotr Galicki