Kursy uświadamiające to żadna nowość. Wszelkie doradztwo jak pouczyć ludzką osobę o tym i owym od lat jest normą. Gdzie oczu nie obrócisz kurs lub szkolenie. Ich lista dłuższa niż liczba dni w roku. Od kursu malowania paznokci, pielenia ogródka, wabienia kochanków/kochanek, maszerowania z kijkami, jazdy na rolkach, wrotkach i autem, po tak prozaiczne jak kurs kroju i szycia, obsługi ciągnika widłowego, skakania ze spadochronem, wróżenia z fusów po herbacie i kawie ( to nie żart – takie kurs też bywały), czytania z ręki, robienia dziur w serze ( nie ma? Nie szkodzi; i on może się pojawić…), nie wspominając o propagowanym ostatnio kursie uczenia seksu dzieci ze żłobków i przedszkoli.

Jak niezwykle ożywczy i nowatorski – czytamy w informatorze KPNK - może stać się na tym tle nasz kurs. Najbardziej ludzki z ludzkich, skrajnie humanitarny. Po ukończeniu będziesz wiedzieć kiedy i przed kim na kolana upaść. Oferujemy przebogaty program. Opłata za naukę niewygórowana, z tym, że katolików obowiązuje stawka dziesięciokrotna.

Tematów dostarczą nowe trendy kulturowe, przed którymi nie warto się kryć, nie przewiduje się bowiem odwrotu od nich. Są wszak zalążkiem nadchodzącej wspaniałej przyszłości człowieka. Ażeby wejść w zagadnienie, już na pierwszych zajęciach uczestnicy złożą oświadczenie, że wyrzekają się przeszłości z jej zacofaniem, religianctwem, wiarą w nieusuwalne istnienie narodów itp. Na drodze do oświecenia takich przeszkód być nie może.

Pierwsze zajęcia dotyczyć będą obalenia mitu o jakichkolwiek dokonaniach rasy białej a także konieczności wprowadzenia nowego słownictwa, z jednoczesną likwidacją dotąd istniejącego, jak np. słowa Murzyn i czarny. Wystarczy tu pojęcie „odmiennoskóry”, choć i to zadowalające nie jest, ale na razie może być używane. W części praktycznej odbędzie się nauka klękania przed odmiennoskórą osobą oraz wygłoszenia tekstu pokutniczego z przeproszeniem za wielowiekowe prześladowania. Tu poznany technikę odpowiedniego klękania. Ma być głębokie, na obu kolanach, z pochyleniem nisko głowy i głośnym wyrzeczeniem słów pokuty. Zaproszony przez organizatorów odmiennoskóry winien pod koniec zajęć być hojnie obdarowany tym, co wartościowego słuchacze posiadają. Będzie to swoista danina na rzecz gościa, aby już nigdy nie musiał pracować na swoje utrzymanie.

Największą wagę przykładamy jednak do zajęć uczących jak obchodzić się z osobami ruchu LGBT+. Na wstępie uczestnicy złożą oświadczenie o wyrzeczeniu się używania nazw: mężczyzna, kobieta, chłopiec, dziewczynka - jako zwrotów absolutnie zakazanych. Po zajęciach z teorii, gdzie obowiązkiem kursanta będzie poznanie żądań tego ruchu oraz wyuczenie się listy płci jakie obejmuje, nastąpią ćwiczenia praktyczne. Zaproszeni goście i gościnie za pomocą przykładów pokażą płciową odmienność, prezentując m. in. seks męsko - męski, damsko – damski i inne odmiany pociągu także do istot pozaczłowieczych. W części drugiej zajęć odbędzie się, jak poprzednio, nauka klękania przed przedstawicielstwem ruchu.

Organizatorzy zapewniają, iż dołożą wszelkich starań, aby zaprosić heroiczną postać - Margot, prześladowaną z nieistotnego powodu męczennicę ich walki. To za jej przyczyną tak dobitny odpór dano zabobonnym obyczajom stróża starego porządku, nurzając go w kurzu ulicy. Dostał to na co zasłużył brutalnym przekonaniem o swoim prawie do wyrażania poglądów. Zakończeniem owej niezwykle doniosłej części kursu będzie nauka klękania przed bohaterką połączona z biciem pokłonów i całowania po rękach, które tak wspaniale wymierzyły sprawiedliwość.

To tylko krótki opis planów związanych z KPNK. W wykazie zajęć są też inne ciekawe pozycje, ale o tym powiadomimy gdy skończy się nabór na kurs. Wkrótce planujemy włączenie do programu KPNK nauki klękania przed decyzjami unijnych komisarzy, szczególnie z Niemiec i Francji – krajów o niebywale rozwiniętej nowoczesnej świadomości.

Dodajmy, że wystąpiliśmy do fundacji Sorosa i organów unijnych o dotacje na zakup podkładek pod kolana. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź będzie twierdząca.

Zuzanna Śliwa