Na nagraniach w sieci widać osobę przebraną za klauna z siekierą w ręku. Po prostu spaceruje w różnych częściach miasta. Widziano ją w centrum Szczecinka, w rezerwacie "Dęby Wilczkowskie" oraz na obwodnicy. Uchwycono też, jak klaun wbiegł przed rozpędzony na trasie szybkiego ruchu samochód, najpewniej próbując wybić szybę.

Na razie nie wiadomo, o co chodzi tej osobie. Mieszkańcy jednak widzą nawiązanie do horroru Stephena Kinga, w którym występuje właśnie krwiożerczy klaun.

- Oficjalnie nikt nam nie zgłaszał tej sprawy. Znamy ją jednak z mediów. Wiemy też o dwóch incydentach – jednym na drodze ekspresowej S11 i na placu Wolności - powiedziała asp. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. - Nasze działania są ukierunkowane na ustalenie tożsamości tej osoby i jej intencji. Monitorujemy tę sprawę - dodała.

Zaznaczyła także, że poruszanie się po mieście z siekierą nie jest zabronione. Natomiast pociągnąć do odpowiedzialności klauna można za incydent na drodze.

- Osoba ta stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym, wbiegając na jezdnię i ryzykując życie oraz zdrowie innych osób. Takie zachowanie jest wykroczeniem, za które grozi kara 500 złotych mandatu - podkreśliła.