- Do Polski ma trafić szczepionka dla 10 mln osób. Każda z nich będzie podana dwukrotnie. Czy Ministerstwo Zdrowia ma już plan szczepień na tak olbrzymią skalę? - został zapytany minister Niedzielski przez dziennikarzy "Super Expressu". Odpowiedź brzmiała tak: 

- Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo zgodnie z poleceniem premiera Mateusza Morawieckiego kupujemy szczepionki dla wszystkich dorosłych obywateli naszego kraju, czyli dla 31 mln osób - powiedział minister.

Pracujemy nad koncepcją szczepień. W Europie za szczepienia często odpowiedzialne są samorządy. My nie wybraliśmy jeszcze odpowiedniego modelu szczepienia, ale skłaniamy się do centralnego zarządzania tymi działaniami, przy ewentualnej współpracy z samorządami. Wsparcie będzie po stronie systemów informatycznych - dodał. 

Z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM, wynika, że 50,2 % Polaków nie chce się szczepić przeciwko COVID-19. Powstaje pytanie - po co w takim razie rząd kupuje szczepionki dla wszystkich dorosłych Polaków? 

– Będziemy przekonywali wszystkich, używając argumentów naukowych, które pokazują, że szczepienie jest bezpieczne, bo absolutnie w żadnym przypadku nie skorzystamy ze szczepionki, która jest niezweryfikowana przez międzynarodowe agencje, które są za to odpowiedzialne - mówił Adam Niedzielski w Radiu Plus. 

Czy rząd nie zmieni zdania w tej sprawie? Pozostawiamy czytelników z tym pytaniem.