Zakłady bukmacherskie online - zalety

Zakłady bukmacherskie online można obstawiać przez całą dobę i to niezależnie od dnia tygodnia. Co więcej, nie musimy wychodzić z domu i szukać najbliższego punktu stacjonarnego, wystarczy tylko sięgnąć po urządzenie połączone z Internetem. Może to być tablet, smartfon, laptop czy nawet komputer stacjonarny, w tej kwestii wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Każdy legalnie działający w Polsce bukmacher online ma swoją stronę internetową, większość z nich przygotowała też niezawodnie działającą aplikację. To sprawia, że zakłady bukmacherskie online są bardzo łatwo dostępne dla każdego z nas.

Jak zauważają gracze, kursy oferowane przez bukmacherów przez Internet często są wyższe niż te w punktach naziemnych. Co to oznacza? Prawidłowe obstawienie wyników spotkań sportowych daje nam możliwość zdobycia wyższej sumy. Ponadto zakładając konto w serwisie bukmacherskim online mamy zagwarantowane bonusy dla nowych użytkowników. Nierzadko są one bardzo atrakcyjne, mogą to być np. zakłady bez ryzyka, a także dodatki do wpłaconego depozytu (nawet 100% jego wartości).

W stacjonarnym punkcie bukmacherskim nie ma możliwości postawienia zakładu na wydarzenie, które już się rozpoczęło. Jednak w serwisie www jest to możliwe, jeśli bukmacher przygotował zakładkę ‘zakłady na żywo’. Ponadto w ofercie online znajdziemy wiele różnych sportów, nie tylko tych najbardziej popularnych, ale i tych określanych mianem niszowych. W Internecie można też typować wyniki rozgrywek e-sportowych, a podczas kilkutygodniowych przerw, które odbywają się tak naprawdę w każdej dyscyplinie, można zdecydować się na sporty wirtualne, czyli symulacje komputerowe. W czasie ich trwania możemy obstawiać zakłady, a ponieważ nie są długie, nie trzeba długo czekać na rezultaty.

Zakłady bukmacherskie online - wady

Jedną z najczęściej wymienianych wad zakładów bukmacherskich online jest konieczność założenia konta. Przeważnie trwa to ok. kilkanaście minut, ponieważ musimy podać wszystkie ważne dane na swój temat, a dodatkowo przesłać skan dokumentu potwierdzającego tożsamość. Co prawda nie zawsze jest to obowiązkowe już na samym początku, ale jeśli nie zrobimy tego w wyznaczonym terminie, nasze konto zostanie zamknięte.

Wybierając bukmachera online, należy dobrze przeanalizować różne kwestie, w tym warunki przyznawania i wypłacania bonusu. Nawet jeśli początkowo wydaje nam się on bardzo atrakcyjny, to już w trakcie obstawiania zakładów może się okazać, że obrócenie kwotą tyle razy, ile wymaga bukmacher, jest niemal niemożliwe.

Niecierpliwi gracze narzekają też, że na wypłatę wygranych środków trzeba poczekać nawet kilka dni. Jednak to zależy od wybranego bukmachera, dlatego już podczas zakładania konta warto sprawdzić tego typu kwestie. Niektórzy operatorzy wypłacają pieniądze już w ciągu kilkunastu minut, inni potrzebują jednego lub kilku dni, aby zweryfikować transakcję.

Zakłady bukmacherskie offline - zalety

Stacjonarne punkty bukmacherskie nie są już tak popularne, jak kilka czy kilkanaście lat temu, niemniej jednak wiele osób wciąż je odwiedza. Wynika to m.in. z tego, że w takim miejscu można spotkać innych graczy o podobnych zainteresowaniach i podzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami czy nawet sposobami na prawidłowe typowanie wyników. Większość lokali jest wyposażona w klimatyzację, wygodne fotele, ekrany z transmisjami live i kursami, a nawet tablety z dostępnymi statystykami. To sprawia, że obstawianie zakładów jest bardzo komfortowe, a do punktu można wstąpić, np. wracając z pracy.

W naziemnych punktach bukmacherskich nie ma potrzeby podawania swoich danych, ponadto za obstawiony zakład można zapłacić gotówką. Co więcej, w takich miejscach czasami organizowane są turnieje, w których można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zakłady bukmacherskie offline - wady

Żeby zagrać w stacjonarnym punkcie bukmachera, trzeba przede wszystkim wyjść z domu. Może to być problemem np. przy niesprzyjającej pogodzie, a także w przypadku, gdy musimy pokonać sporą odległość, żeby dotrzeć na miejsce. Samo obstawianie zakładów często też nie jest łatwe, ponieważ trzeba samodzielnie spisać numer wybranego spotkania z oferty, zaznaczyć typ oraz wszystko przeliczyć. Co prawda w razie potrzeby można poprosić o pomoc pracownika punktu, ale obstawianie zakładów online zajmuje mniej czasu.

Należy pamiętać, że żaden naziemny punkt bukmacherski nie jest dostępny przez całą dobę, zwłaszcza w niedziele czy dni świąteczne. Kiedy kursy są wysokie, a wydarzenia sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem, kolejka do kasy, aby wykupić kupon, może okazać się bardzo długa. Niektóry gracze narzekają też na to, że głośne rozmowy przeszkadzają im w skupieniu się i wytypowaniu wyników. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na sprawdzenie oferty bukmacherskiej online, gdyż w ten sposób można wyeliminować te i podobne problemy.

 

Pamiętaj że

  • Udział w nielegalnych grach hazardowych oraz zakładach bukmacherskich jest niedozwolony.

  • Udział w grach hazardowych oraz zakładach bukmacherskich niesie ryzyko utraty środków finansowych.

  • Udział w grach hazardowych oraz zakładach bukmacherskich niesie wysokie  ryzyko uzależnienia od hazardu.

  • Sprawdź czy kasyno lub bukmacher posiada odpowiednie zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów.