Z zagranicy

Pobyt w zakładzie psychiatrycznym za krytykę homoseksualizmu

Chciał pokazać jakie choroby są przenoszone w wyniku kontaktów homoseksualnych. Został aresztowany. Może trafić do zakładu psychiatrycznego.

Bill Whatcott kanadyjski działacz, zwalczający propagandę homoseksualną w Calgary, został aresztowany za rozprowadzanie ulotek ilustrujących skutki groźnych chorób przenoszonych drogą płciową w wyniku kontaktów homoseksualnych.

Broszury zawierały zdjęcia ilustrujące rozwój i skutki najczęstszych chorób. Zagrożono mu zamknięciem w zakładzie psychiatrycznym.

"Policjant początkowo powiedział mi, że mnie aresztują i zatrzymują na podstawie tzw. formularza 10 ustawy zdrowotnej" – napisał Whatcott na swoim blogu. Dodał: "Później powiedział mi, że będą mnie musieli osadzić w zakładzie psychiatrycznym".

"To przypomina mi, jak leczono chrześcijańskich dysydentów w starym ZSRR" – podsumował mężczyzna. Kanadyjski działacz twierdzi, że jeden z policjantów był wobec niego agresywny. Whatcott wyjaśnił "stróżom prawa", że przygotował ulotki i je rozdawał w odpowiedzi na orzeczenie rzeczniczki ministra edukacji Thomasa Lukaszuka, która wielokrotnie podkreślała, że rodzice w domu, a także szkoły wyznaniowe nie będą mogły nauczać dzieci i młodzieży o tym, iż akty homoseksualne są grzeszne.

Minister oświaty zdystansował się od wypowiedzi rzeczniczki i zapewnił rodziców, że mogą przekazywać dzieciom swoje przekonania na temat homoseksualizmu, a także innych spraw kontrowersyjnych.
 
W rozmowie z LifeSiteNews Whatcott podkreślił, że do tej pory żadna jego ulotka nie wzbudziła takiego oporu władz, jak ta ostatnia, zawierająca jedynie zdjęcia, ilustrujące medyczne skutki praktyk homoseksualnych.

Działacz po kilkugodzinnym osadzeniu w areszcie został zwolniony. Otrzymał jednak karę w wysokości 115 dol. za… brak zmiany adresu w prawie jazdy.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra