Nowoczesne fotele wypoczynkowe to odpowiedź na zapotrzebowanie konsumentów, którzy oczekują od mebli czegoś więcej. Dzisiaj chcemy, aby nasz salon był miejscem reprezentacyjnym każdego mieszkania i domu. Przestrzeń musi być schludna i estetyczna. Dlatego tak ważny jest wybór mebli. W końcu zależy nam na tym, aby zarówno goście jak i domownicy czuli się komfortowo. Wygodne fotele o nietuzinkowych kształtach stanowią ważny element wyposażenia naszej przestrzeni. Jeżeli stawiamy na nowoczesny, a nawet futurystyczny styl, to mamy morze inspiracji. Sprawdźmy.

Wygoda i styl

Popołudnie spędzone przy aromatycznej kawie, w objęciach wygodnego fotela, to chwila dla siebie. Bawimy się przyjemnym w dotyku materiałem na podłokietnikach, a mięśnie pleców rozluźniają się na wyprofilowanym siedzeniu. W towarzystwie ulubionej muzyki odpływamy myślami, delektując się tą chwilą. Taki obrazek możesz stworzyć we własnym wnętrzu. Fotel Jajo intryguje stylem i daje multum możliwości wyboru obicia. Jednolite barwy łatwo wkomponować w styl naszej przestrzeni. Z kolei warianty różnokolorowe stanowią świetny kontrast, który podkreśli naszą indywidualność. Jest to elegancki mebel, w którym możemy pozwolić sobie nawet na drzemkę. W końcu wygląd to jedno, ale praktyczne zastosowanie, to drugie.

Fotele wypoczynkowe - ile potrzebują przestrzeni?

Rozłożysty fotel wypoczynkowy nie zawsze wkomponuje się w każde wnętrze. Czasami jest to po prostu rozwiązanie niepraktyczne i w niektórych pomieszczeniach będzie problemem. Jednak nawet jeśli dysponujemy mniejszym metrażem, nie musimy rezygnować z foteli. Nieco mniejsze modele na metalowych lub drewnianych nóżkach będą dobrą alternatywą. Dzięki temu wyposażymy salon w potrzebną liczbę foteli, a każda wizyta gości odbędzie się w komfortowych warunkach. Również w wypadku mniejszych modeli możemy liczyć na duży wybór i wygodę. Estetyka nie jest bez znaczenia, podobnie jak zastosowane do wykończenia materiały. Faktury i rodzaj obić mają znaczenie dla przyjemności użytkowania i zmysłu dotyku. Ponadto niektóre materiały łatwiej utrzymać w czystości. Warto wziąć to pod uwagę, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta.

Estetyka foteli

Wygląd foteli do części reprezentacyjnej mieszkania lub przestrzeni typowo wypoczynkowej ma znaczenie. Pstrokate kolory są ciekawym rozwiązaniem, choć jest też spore grono użytkowników, którzy preferują bardziej stonowane i „spokojne” odcienie. Poza kolorem i rodzajem faktury ważny jest kształt mebla. Projekt przypominający muszlę sprawdzi się jako rozwiązanie do bardziej delikatnych wnętrz, chociaż nie tylko. Z pewnością zwróci uwagę gości, a nam pozwoli poczuć się wyjątkowo niczym Wenus z obrazu Sandra Botticelliego „Narodziny Wenus”. Istotne są także nóżki, których również jest spory wybór. Krótkie sprawiają, że mebel wydaje się bardziej masywny, a dłuższe, że jest bardziej zgrabny. Istnieją jeszcze inne warianty, jak np. fotel wypoczynkowy – obrotowy lub z podnóżkiem. Wybierając fotel, musimy się zastanowić, gdzie i do jakich celów będziemy go używać. Pomoże to nam w podjęciu decyzji.

Nowoczesne fotele wypoczynkowe wnoszą świeżość do każdej przestrzeni. Dają poczucie oryginalności, która komponuje się z wystrojem wnętrza i uwypukla jego walory. Wybór kontrastujących kolorów również jest dobrym pomysłem. Świadczy to o indywidualności i wysokim poczuciu estetyki. Warto przemyśleć kwestię rozmiaru mebli i pamiętać o wygodzie. Dzięki temu stworzymy miejsce, które będzie idealne dla odpoczynku.