– Właśnie poinformowałem, że będę kandydować na urząd prezydenta Nigeria w powszechnych wyborach 2023 – oświadczył na Twitterze Godson.

John Godson wyjechał z Polski w 2015 roku, po tym jak nie uzyskał mandatu w wyborach parlamentarnych. W Nigerii polityk zarządza farmą o powierzchni 600 ha, gdzie zajmuje się hodowlą świń i bydła. Ponadto Godson uprawia też zboża, palmy kokosowe i orzechy nerkowca.

Z doniesień „Faktu” wynika również, że Godson w swoim mieście kieruje komitetem mającym zajmować się odbudową gospodarczą po mniemanej pandemii.

Karierę polityczną w Polsce Godson zaczynał jako łódzki radny. W 2010 roku, gdy Hanna Zdanowska została prezydentem Łodzi, polityk zajął jej miejsce w Sejmie. W kolejnych wyborach w 2011 roku uzyskał mandat poselski z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Dwa lata później Godson przeszedł jednak z PO do Polski Razem Jarosława Gowina. W ugrupowaniu tym pełnił funkcję wiceprezesa. Startował z jego list także do Parlamentu Europejskiego, jednak formacja nie przekroczyła progu wyborczego.

Z ugrupowaniem Gowina Godson pożegnał się po tym, jak zagłosował za udzieleniem wotum zaufania dla Donalda Tuska. Później polityk próbował swoich sił w Polskim Stronnictwie Ludowym, jednak w 2015 roku nie uzyskał mandatu posła.