Amerykański miliarder mówił niemieckiemu dziennikowi, że pandemie są częścią „nowej normalności” i to "na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne”. Ostrzegł przy tym: "Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani". Co gorsza, zaznaczył, że może być dziesięciokrotnie gorsza od pandemii koronawirusa. To właśnie tego typu wypowiedziami miliarder sam podsyca wszystkie „teorie spiskowe” na swój temat. Choroby były zawsze na świecie, a biorąc pod uwagę rzeczywiste przypadki zachorowań na COVID-19 i zgony, COVID-19 nie jest czymś nadzwyczajnym. Nadzwyczajne były natomiast nieproporcjonalne działania rządów, lockdowny i niebywała globalna akcja szczepionkowa. Na jakiej zasadzie Gates „przewiduje” kolejne pandemie i straszy, że będą znacznie groźniejsze? Wpisywałoby się to dokładnie w teorie mówiące, że koronawirus został celowo wypuszczony, był swoistym sprawdzianem, na razie jeszcze delikatnym, aby po nim wypuścić groźniejsze choroby, które naprawdę zdziesiątkują ludzkość i doprowadzą do osiągnięcia celu depopulacji. Albo przynajmniej, że będą okazji do promocji kolejnych szczepionek. Nieprzypadkowo w wywiadzie tym padły słowa: "To cud: gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie". [1]

Temat kolejnych pandemii pojawia się też w corocznym liście Billa i Melindy Gates. Jeden z jego nagłówków nosi tytuł: „Nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o kolejnej pandemii”. Już te słowa idą dalej, niż stwierdzenia z wywiadu. Tutaj miliarder nie tylko zapowiada nadejście kolejnych pandemii, ale wzywa do myślenia o nich, choć jak sam dalej pisze nie wiadomo, jaki będą miały charakter: „Niefortunna rzeczywistość jest taka, że COVID-19 może nie być ostatnią pandemią. Nie wiemy, kiedy uderzy następna, ani czy będzie to grypa, koronawirus czy jakaś nowa choroba, której nigdy wcześniej nie widzieliśmy”. Następnie Gates zapowiada, że ludzkość musi być przygotowana na te ewentualności bardziej niż w przypadku koronawirusa. Co ciekawe, zauważa też, że następna pandemia może być nawet wynikiem bioterroryzmu[2].

Gates straszy w określonym celu: „Dobra wiadomość jest taka, że możemy wyprzedzić wybuchy chorób zakaźnych. Chociaż świat nie przygotował się na COVID-19 pod wieloma względami, nadal odnosimy korzyści z działań podjętych w odpowiedzi na wcześniejsze epidemie”. Miliardem pokazuje nam jedyne remedium: „Na przykład epidemia wirusa Ebola jasno pokazała, że musimy przyspieszyć opracowywanie nowych szczepionek”. Tak się składa, że podjął nawet pewne kroki, aby zapobiec przyszłym katastrofom: „Dlatego nasza fundacja nawiązała współpracę z rządami i innymi fundatorami, aby stworzyć Koalicję Innowacji w zakresie Gotowości na Epidemię (Coalition for Epidemic Preparedness Innovations – CEPI). CEPI pomogła w sfinansowaniu szeregu szczepionek na COVID-19 – w tym szczepionek Moderna i Oxford AstraZeneca - i jest głęboko zaangażowana w akcje dotyczące szczepionek, o których pisała Melinda”.

Dalej Gates wyjaśnia, że teraz spodziewa się, iż „świat” musi „podwoić inwestycje” w takie organizacje jak CEPI: „Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu trudności zeszłego roku, gotowość na wypadek pandemii należy traktować równie poważnie, jak zagrożenie wojną. Świat musi podwoić inwestycje w badania i rozwój oraz organizacje takie jak CEPI, które okazały się nieocenione w przypadku COVID-19. Musimy także stworzyć zupełnie nowe możliwości, które jeszcze nie istnieją”.

Wygląda na to, że powstrzymywanie kolejnych domniemanych epidemii będzie kosztować nawet więcej niż szczepionki. Gates szacuje, że będą to dziesiątki miliardów dolarów rocznie. Uważa jednak, że to jedynie przydatna inwestycja, bo COVID-19 kosztował świat 28 bilionów dolarów: „Świat musi wydać miliardy, aby uratować biliony (i zapobiec milionom zgonów). Uważam to za najlepszą i najbardziej opłacalną polisę ubezpieczeniową, jaką świat mógłby kupić”.

Wygląda na to, jakby wymuszono kosztowne lockdowny na państwach, aby następnie im zagrozić, że jeśli nie kupią szczepionek i nie zrzucą się na badania przeciwko nowym domniemanym pandemiom, znowu będą zmuszone zamykać gospodarki.

 

 


[1] Wir sind auf die nächste Pandemie nicht vorbereitet, źródło: https://www.sueddeutsche.de/politik/coronavirus-pandemie-bill-gates-impfstoff-interview-1.5187121?reduced=true.

[2] B. i M. Gates, The year global health went local, źródło: https://www.gatesnotes.com/2021-Annual-Letter.