- Kredyty gotówkowe - jak wybrać najlepszy?

- Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

- Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę

- Wysokość raty kredytu gotówkowego

Kredyty gotówkowe - jak wybrać najlepszy?

Oferty kredytów gotówkowych kuszą korzystnymi warunkami umowy i swoją opłacalnością. Wniosek o kredyt gotówkowy często można złożyć w kilka chwil online! Nie zawsze jednak najtańszy kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem - istotna jest również całkowita kwota kredytu i to, czy udzielenie kredytu daje nam szybki dostęp do pieniędzy. 

By dostać kredyt gotówkowy, który spełni nasze oczekiwania, musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Istotna jest nasza zdolność kredytowa - musimy być w stanie spłacać poszczególne raty. Pożyczka gotówkowa może mieć okres spłaty rozłożony na dłuższy czas - wtedy koszt kredytu będzie wyższy, jednak spłacanie rat - bardziej komfortowe. 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Porównywarki kredytów gotówkowych często biorą pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania, ale również RRSO - czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Jest ona wyrażona w procentach w skali roku i uwzględnia różne dodatkowe koszty, jakie będziemy musieli ponieść. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacznie bardziej realnie ocenić, ile faktycznie będzie nas kosztował dany kredyt - i czy to się opłaca. 

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę

Najlepsze kredyty gotówkowe charakteryzują się kilkoma ważnymi cechami. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z najczęściej występujących dodatkowych kosztów kredytu jest jego ubezpieczenie. Chroni ono zarówno nas, jak i bank - warto jednak dokładnie przyjrzeć się warunkom umowy. Jeśli w zapisach znajduje się wiele wyłączeń - może okazać się, że tak naprawdę nie będziemy skutecznie chronieni w przypadku wystąpienia niekorzystnych zdarzeń losowych. Celem tego typu umów jest zarobienie na nieświadomych klientach - dlatego tak ważne jest dogłębne analizowanie wszystkich dokumentów. 

Wiele dodatkowych usług, jakie są świadczone przez bank, wymaga dodatkowej opłaty. Zmiany w harmonogramie spłat, sporządzenie aneksu do umowy, wakacje kredytowe - to wszystko może generować dodatkowe obciążenia finansowe. Warto zastanowić się, czy będziemy z takich opcji korzystać - być może nie warto przepłacać?

Wysokość raty kredytu gotówkowego

Raty kredytu gotówkowego mogą być rozłożone w bardzo różny sposób. Gdy oprocentowanie jest niskie - zazwyczaj wymagane jest szybsze spłacenie pożyczki, w mniejszej ilości wyższych rat. Trzeba koniecznie zastanowić się, ile realnie pieniędzy jesteśmy w stanie co miesiąc wygospodarować - by nie mieć później problemów z wypłacalnością. 

Raty kredytów gotówkowych mogą być stałe lub malejące. Te pierwsze pozostają przez cały czas takie same, drugie natomiast - polegają na tym, że na początku spłacamy więcej, a z czasem coraz mniej. 

 

Wybór najlepszego kredytu gotówkowego wymaga sprawdzenia wielu istotnych informacji. Każdy bank posiada odrębne warunki umowy i ustalenia - ich porównanie sprawi, że będziemy w stanie wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. By zaoszczędzić czas i ułatwić to zadanie, możesz skorzystać ze strony 17bankow.com - porównywarki kredytowej, dzięki której łatwo i szybko uzyskasz niezbędne informacje.