Obecnie, na masową skalę, przez media, edukację czy wykreowane autorytety pierze się ludziom mózgi, aby przestali myśleć, powtarzali slogany, w ramach politycznej poprawności i ideologii gender. Nie będąc w stanie wyrazić żadnego własnego sądu, nie będą mogli też zobaczyć własnej niewoli. Nie zbuntują się więc, ale będą posłusznie godzić się na odbieranie sobie kolejnych praw, jak również majątku i dzieci, które coraz mniej mają związków z własną rodziną.

Książka ta pokazuje, jak w XX w. zaczęto eksperymenty z kontrolą umysłu, w Związku Radzieckim, ale też w tzw. wolnym świecie, na Zachodzie, w demokracjach liberalnych, jak USA. Sięgnięto przy tym po osiągnięcia nauki, psychologii eksperymentalnej, nowe wytwory techniki. Zachód posłużył się także nowymi ruchami religijnymi, ruchem charyzmatycznym, psychoanalizą, ideologią gender, polityczną poprawnością. Na całym świecie sięgnięto po bat rzekomej pandemii i w imię publicznego zdrowia drastycznie ograniczono prawa człowieka. Do tego obserwujemy bardzo negatywne zjawiska, jak rozwój Bitcoina, który wygląda na kolejną metodę okradzenia ludzi i to w imię antysystemowości. Od ponad 100 lat rozwijają się także zniewalające wizje szczęścia w ramach New Age.

Autor zauważył, że termin „pranie mózgu” został po raz pierwszy użyty w języku angielskim przez dziennikarza Edwarda Huntera w 1950 r., aby opisać, w jaki sposób chiński rząd zmusza ludzi do współpracy. Hunter i inni sięgnęli po chiński termin xǐnăo (洗腦 ,„umyć mózg”), który był pierwotnie używany do opisania przymusowej perswazji stosowanej za rządów maoistów w Chinach, mającej na celu przekształcenie „reakcyjnych” ludzi w „prawomyślnych” członków nowego chińskiego systemu społecznego. Dziennikarze używali go, aby wyjaśnić, dlaczego podczas wojny koreańskiej (1950-1953) niektórzy amerykańscy jeńcy wojenni współpracowali ze swoimi chińskimi porywaczami, a nawet w kilku przypadkach uciekli na ich stronę. Brytyjski radiooperator Robert W. Ford i pułkownik armii brytyjskiej James Carne również twierdzili, że Chińczycy poddawali ich technikom prania mózgu podczas ich uwięzienia.

Z powodu strachu przed bronią kontrolującą umysł dyrektor CIA Allen Dulles zezwolił na serię eksperymentów psychologicznych z użyciem halucynogenów (takich jak LSD) i manipulacji biologicznych (takich jak brak snu), aby sprawdzić, czy pranie mózgu jest możliwe. Te badania mogłyby teoretycznie zostać wykorzystane zarówno w programach obronnych, jak i ofensywnych przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Projekt MK-ULTRA rozpoczął się w 1953 roku i był kontynuowany w różnych formach przez ponad 10 lat. Kiedy wybuchł skandal Watergate, strach przed odkryciem doprowadził CIA do zniszczenia większości dowodów programu. Ale 20 000 dokumentów zostało odzyskanych na podstawie wniosku o wolność informacji w 1977 r., złożonego podczas śledztwa w Senacie do projektu MK-ULTRA. Akta ujawniły, że eksperymenty testowały narkotyki (takie jak LSD), deprywację sensoryczną, hipnozę i elektrowstrząsy na wszystkich, od agentów po prostytutki, leczonych narkomanów i więźniów – często bez ich zgody.

Od tego czasu kontrola umysłu rozwijała się na świecie bardzo szybko i objęła wszystkie dziedziny naszego życia od zakupów po politykę. Dzisiaj w sposób szczególny widać ją na przykładzie psychozy związanej z koronawirusem, politycznej poprawności czy ideologii gender.

Pierwszą rzeczą potrzebną, by się wyzwolić, jest dostrzeżenie, że się jest na smyczy, a następnie, idąc za nią, zobaczyć dokąd nas zaprowadzi, kim są ci, którzy za nią stoją i czego od nas chcą. Następnie trzeba powiedzieć głośno, najpierw do siebie, a potem do innych, że dwa plus dwa równa się cztery i nikt nie ma prawa odebrać nam prawa do tego, żebyśmy to przypominali. W końcu pozostaje już wyciągnąć konsekwencje z głoszonej prawdy, tzn. normalnie żyć i nie pozwolić się dłużej zniewalać.

Książka Chrisa Klinsky’iego pt. „Wyprane mózgi. Jak niszczy się naszą cywilizację i zniewala ludzi” do nabycia tutaj: https://capitalbook.com.pl/pl/p/Wyprane-mozgi.-Jak-przez-kontrole-umyslow-niszczy-sie-nasza-cywilizacje-i-zniewala-ludzi-Chris-Klinsky/4689