Myślenie w kontekście, że pieniądze najlepiej schować do skarpety, powoli odchodzi do lamusa. Dzięki internetowi łatwo dowiedzieć się jak inwestować na giełdzie, czy też jak handlować walutami online, które fundusze inwestycyjne wybrać itd.

Wiedza 

W każdym serwisie istnieją możliwości znalezienia specjalisty, blogi, kanały, historie i inne narzędzia umożliwiające kształcenie się czy też odnaleźć po prostu porady inwestycyjne. Różnym platformom inwestycyjnym często zależy na tym, aby ich klienci odnosili sukcesy inwestycyjne, ponieważ pobierają one procent od zysku, zatem po prostu im więcej zarabiasz, tym więcej zarabia pośrednik. W zamian za to pośrednik udostępnia wszelakiego rodzaju pomoc klientom.

Plan

Zanim rozpoczniemy inwestowanie - niezależnie od tego w co, należy poznać wszystkie dostępne opcje. Należy zdecydować w jakim celu pomnażamy pieniądze oraz co chcemy z nimi zrobić, gdy nasz cel finansowy zostanie osiągnięty. Czym się charakteryzują, jak wyglądają rynki, jaka jest historia danych instrumentów, poziom ryzyka, stopy zwrotu i wiele innych czynników, które mają wpływ na podjęcie właściwej decyzji. Przede wszystkim chodzi o to, aby zarobić, a nie stracić, szczególnie jeśli myślimy o dodatkowych środkach na emeryturę.

Osiąganie celu 

Po zapoznaniu się ze wszystkimi możliwościami, powinniśmy wybrać opcję, która nam najbardziej odpowiada oraz, z którą czujemy się pewnie i bezpiecznie, taka która nie będzie nam spędzała snu z powiek. Następnie potrzebny jest cel, który pragniemy osiągnąć, suma docelowa, po której osiągnięciu będziemy usatysfakcjonowani. Jeśli planujemy inwestować środki na przyszłość, powinniśmy wybrać opcję niskiego ryzyka, co często wiąże się z niższą stopą zwrotu.

Stabilizacja

Kiedy osiągniemy już cel, możemy podjąć decyzję o zmianie kursu naszych inwestycji. Wtedy można bardziej zdywersyfikować portfel i podjąć się inwestycji także w bardziej ryzykowne opcje, które jednak mogą przynieść większy zysk.

Należy jednak pamiętać, aby cały czas trzymać rękę na pulsie i nie dać się omamić obietnicami szybkiego i łatwego zysku.