Budowa domu systemem gospodarczym – czy warto z niej skorzystać?

Przygotowując się do budowy, wybieramy projekty domów i analizujemy, w jaki sposób zrealizować nasze marzenia. Wiele osób chce spróbować swoich sil i zaangażować się w znacznym stopniu w proces powstawania domu. Gospodarczy sposób prowadzenia budowy to duża odpowiedzialność, która z kolei przekłada się na niższy, finalny koszt budowy. Budowa systemem gospodarczym pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą można później np. zainwestować w inne, podnoszące komfort użytkowania domu rozwiązania.

Założenia budowy domu systemem gospodarczym

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze powyższej metody budowy domu, warto się zastanowić i ocenić realnie swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie w zakresie budownictwa i zarządzania i pod tym samym kątem ocenić możliwości innych, bliskich nam osób, które będą razem z nami uczestniczyć w procesie powstawania inwestycji.

Budowanie systemem gospodarczym bowiem to nic innego jak osobisty nadzór Inwertora nad budową oraz jego odpowiedzialność za wszystkie prace, w tym: logistykę procesu budowy, załatwianie wszelkich formalności, zakup materiałów aż po wykonywanie prac budowlanych samodzielnie lub z pomocą bliskich, krewnych, pod warunkiem, że te nie wymagają specjalnych uprawnień (chyba że Inwestor/bliscy takie posiadają).

Budowa domu to nie tylko praca fizyczna, ale także umysłowa. Fachowa wiedza z zakresu specyfiki rynku budowlanego, w tym także zorientowanie w dostępnych na rynku materiałach pomoże wybrać te najbardziej odpowiadające potrzebom, przy zachowaniu właściwych parametrów. Znalezienie i porównanie najkorzystniejszych ofert to czasochłonna praca, ale warto ją wykonać, bo różnice cen mogą okazać się znaczne, a w przypadku zakupu większości materiałów w jednym miejscu na Inwestora może czekać dodatkowy rabat.

 

Duże rozeznanie w możliwościach pomoże Inwestorowi także w znalezieniu i zatrudnieniu niezbędnych fachowców, jeśli akurat zajdzie taka potrzeba. Warto przy tej okazji zastanowić się nad poszukaniem i zatrudnieniem posiadającego duże doświadczenie kierownica budowy. Jego pomoc może okazać się nieoceniona, ponieważ oprócz kontrolowania budowy, pomoże on w stworzeniu harmonogramu prac, fachowym okiem monitorując ich postępy, a także zatwierdzi każdy z zakończonych etapów budowy.

 

Kosztorys i harmonogram prac przy budowie domu systemem gospodarczym

 

Dokumentami, które ułatwią Inwestorowi budowę domu systemem gospodarczym, jest szczegółowy kosztorys budowlany oraz harmonogram prac. Z harmonogramu prac będą korzystać wszyscy, którzy są zaangażowani w proces powstawania domu, dlatego warto go na bieżąco sprawdzać i aktualizować. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup projektu domu ARCHON+ mogą zamówić do niego kosztorys budowlany, opracowany w formie intuicyjnego w obsłudze programu. Kosztorys nie tylko da obraz realnych kosztów budowy i pozwoli trzymać kontrolę nad budżetem, ale także ułatwi prace organizacyjne, zwłaszcza te związane z zamawianiem niezbędnych materiałów, porównywaniem cen oraz ofert od ekip wykonawczych.


Zapraszamy na www.archon.pl, gdzie na Inwestorów czekają gotowe projekty domów, w tym ciekawe i różnorodne projekty domów parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów na wąskie działki czy projekty domów z garażem, dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji wymagających Klientów.

================================================================================