Jacek Bartosiak ostrzega! “Wojna z Rosją jest BARDZO PRAWDOPODOBNA!”

Dr Jacek Bartosiak fot. screen Polsat News

Uważam, że wojna Polski z Rosją jest bardzo prawdopodobna w nadchodzących latach, jeżeli Rosja nie zostanie pokonana teraz – twierdzi ekspert geopolityczny dr Jacek Bartosiak.

Przedstawiciel think tanku Strategy&Future kolejny raz przeanalizował sytuację międzynarodową w kontekście trwającej wojny na Ukrainie. Jego zdaniem należy zmaksymalizować wsparcie dla Ukrainy, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo Polsce.

Czym więcej będą Rosjanie teraz przegrywać, tym mniej będziemy później w wojnie – podkreślił Bartosiak.

Jednocześnie ekspert geopolityczny podkreślił, że przed polskimi politykami bardzo ciężkie zadanie polegające na znaczącej reformie Wojska Polskiego. Jego zdaniem należy wykorzystać obecną sytuację, aby naciskać na państwa sojusznicze, głównie Stany Zjednoczone, które mogą dostarczyć nam wysokiej jakości sprzęt po wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Żebyśmy czasem nie zaniedbali reformy polskiej wojskowości, głębokiej modernizacji sił zbrojnych RP, po to żebyśmy nie uwierzyli, że sprawa jest już rozstrzygnięta, tak jak teraz mówią to Niemcy i Francuzi – przekonywał.

Według Jacka Bartosiaka, obecna sytuacja na froncie i wsparcie sprzętowe Ukrainy ze strony krajów Zachodu powinno zmierzać w kierunku całkowitego rozbicia wojsk rosyjskich. Oznaczać to będzie “wybicie z głowy” Władimira Putina i władz na Kremlu imperialnych zapędów.

Tu nie chodzi nawet o przegrywanie bądź wygrywanie wojny. Tu chodzi o to, żeby oni nie mieli czelności, śmiałości i podstaw siły, by mogli mówić, że oni mają wpływ na bezpieczeństwo Europy – stwierdził.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *