Putin popełnia te same błędy co Hitler! Bogusław Wołoszański wprost: Gwałtownie poszukuje amunicji i uzbrojenia

Bogusław Wołoszański fot. screen Youtube.com

To zaskakujące, ale odnoszę wrażenie, że Putin popełnia te same błędy, które popełnił Hitler – twierdzi Bogusław Wołoszański, jeden z najpopularniejszych dziennikarzy historycznych w Polsce.

W rozmowie z Wirtualną Polską autor m.in. serii “Sensacje XX wieku” wskazywał na analogie pomiędzy zachowaniem Władimira Putina i przywódcy nazistowskich Niemiec w trakcie II Wojny Światowej.

Putin te błędy powtarza. Pierwszy błąd Hitlera był w 1939 roku, zaczął wojnę, kiedy gospodarka niemiecka i armia nie była do tego przygotowana. Hitler o tym się przekonał bardzo szybko, bo już w listopadzie 1939 roku, miesiąc po zakończeniu działań wojennych, Niemcy rozpoczęli pod Bydgoszczą budowę gigantycznej fabryki amunicji – wskazywał.

To są dokładnie te same błędy. To jest gwałtowne poszukiwanie amunicji, poszukiwanie uzbrojenia. Sytuacja jest ogromnie podobna – dodał.

Tematem rozmowy była także kwestia określania wojny na Ukrainie mianem wojny światowej. Według Bogusława Wołoszańskiego taka narracja jest właściwa.

Proszę zobaczyć, jak ona się rozszerza. Mamy już Koreę Północną, Chiny, cała Europa została zaangażowana. Walczą Ukraińcy, Europa ich wspiera – stwierdził.

 

Źródło: WP.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *