Władimir Sungorkin był związany z "Komsomolską Prawdą" od 1985 roku. Najpierw pracował jako korespondent, później jako redaktor naczelny. W 1992 r., rok po rozpadzie ZSRR został wybrany przez walne zgromadzenie akcjonariuszy na stanowisko prezesa Zarządu Spółki Akcyjnej "Komsomolskaja Prawda", a dwa lata później objął stanowisko przewodniczącego rady akcjonariuszy AOZT "Komsomolskaja Prawda". W 1997 roku Sungorkin został prezesem rady dyrektorów.

"Komsomolskaja Prawda" uważa się za ulubioną gazetę Władimira Putina, a Sungorkin zawsze był wierny polityce Kremla. Po inwazji Rosji na Ukrainę dziennikarza trafił na listę unijnych sankcji za “rozpowszechnianie i legitymizację agresywnej antyukraińskiej i antyzachodniej propagandy reżimu Putina”.

Informacja o śmierci dziennikarza pojawiła się w mediach w środę 14 września. Jak podaje agencja TASS, przyczyną śmierci był udar. Portal Vedomosti.ru, powołując się na kanał Zvezda, przekazał, że Sungorkin brał udział w rajdzie samochodowym w Kraju Nadmorskim w Rosji. Z kolei inne media podają, że zmarł podczas podróży służbowej, w której trakcie zbierał informacje do książki o badaczu Dalekiego Wschodu Władimirze Arsienjewie, a gazeta, w której pracował, nie podała okoliczności śmierci.