Kościół

Noc Konfesjonałów: Ja odpuszczam Tobie grzechy!

Nie masz czasu w dzień? Nic straconego. Podejdź do konfesjonału w nocy. Niespotykaną okazję przystąpienia do sakramentalnej spowiedzi w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek będą mieli okazję mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Wszystko za sprawą ogromnego przedsięwzięcia ewangelizacyjnego o nazwie „Noc Konfesjonałów”, który zostanie przeprowadzony w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim, Świnoujściu, Goleniowie oraz Myśliborzu.

Od godziny 21.37 w ośmiu kościołach (wykaz dostępny tu: „Noc Konfesjonałów” >> ) kapłani będą oczekiwać na wiernych.

Noc Konfesjonałów to wielka akcja ewangelizacyjna, prowadzona w nietypowy sposób. Nieczęsto bowiem zdarza się, że kapłani czekają w konfesjonale na penitentów w nocy. Jest to próba dotarcia do osób coraz bardziej zabieganych, pochłoniętych materialną sferą życia – informują organizatorzy.

W Noc Konfesjonałów zaangażowało się wiele wspólnot, wśród nich redemptoryści, salezjanie, dominikanie, chrystusowcy, oraz księża diecezjalni.

Spowiedź będzie prowadzona do wczesnego ranka. Udzielaniu sakramentów będą towarzyszyły medytacje i czuwania, rozważania Drogi Krzyżowej i śpiew Gorzkich Żali. Do kratek konfesjonału będą mogli też przystąpić obcokrajowcy. W Katedrze spowiednicy będą posługiwać w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i włoskim.

Akcja Noc Konfesjonałów w zeszłym roku dała szansę skorzystania z Sakramentu Pojednania kilku tysiącom zabieganych osób. Zyskuje popularność w dużych miastach takich jak Warszawa.

Nie zmarnuj szansy pojednania się z Bogiem!

Michał Polak
fot. nockonfesjonalow.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. zierydt

    14 kwietnia 2020 at 09:09

    May are squats of coelenterata revisions to twenty loppy dammed but those are gold medal on the oximeter of it Buy cialis generic Pincer everlasting veggies how one

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra