Z kraju

Sympatycy Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia na Jasnej Górze

W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego na Jasnej Górze, w samo południe sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Waldemara Seremaka, pallotyna.

 

Wierni zgromadzeni u stóp Matki Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu modlili się w intencji osób konsekrowanych, o nowe, święte i liczne powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Homilię wygłosił ks. Waldemar Seremak SAC.

 

Kaznodzieja mówił o relatywizacji życia społecznego. – Wiemy, że są kraje gdzie ludzie cierpią, którzy stają w obronie Prawa Bożego, prawdy. Również my zaczynamy doświadczać skutków życia w świecie relatywizmu. Ten czas, jak mówił Jan Paweł II charakteryzuje się próbą wyjęcia Boga poza nawias ludzkiego życia, czyli życia takiego jakby Boga nie było.

 

– Dziś Benedykt XVI podpowiada nam, abyśmy tak jak wielki św. Augustyn powinniśmy ustawicznie nie tylko szukać Boga w świecie, w którym żyjemy, nie tylko w sobie, ale także otwierając się na głos Nauczającego Kościoła – powiedział ks. Seremak.

 

MP

na ilustracji: herb pallotyński

 

Posłuchaj całej homilii:

{youtube}IqK6nldLaP4{/youtube}

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra