Polskość

Kapitan Stopczyk z Biłgoraja

www.prawy.pl_images_nowe_stories_media_felietonisci_kazmierczak_cezaryWszyscy ostatnio o Lechu Wałęsie, a ja bym chciał o kapitanie Stopczyku z Biłgoraja, Tomaszowa Mazowieckiego, Brzegu czy innych Łosic.

Kapitan Stopczyk też chciał mieć jakieś zabezpieczenie na przyszłość i też zmajstrował sobie swoją małą szafę na działce swojej lub ciotki. Początkowo Stopczykowi chodziło o to, żeby go nie wsadzili – było za co i o tym wiedział. Potem jednak jak zobaczył niezmierzoną głupotę opozycji, która stała się władzą i zorientował się, że żadnej lustracji nie będzie… wtedy…

Wtedy Stopczyk zrozumiał, że to nie polisa żadna jest tylko maszynka do robienia pieniędzy.

Czy kogoś dziwią jeszcze tysiące kuriozalnych, sprzecznych z elementarnym poczuciem sprawiedliwości i zdrowym rozsądkiem, wyroków sądowych w najrózniejszych sprawach? To Stopczyk załatwił.

Czy kogoś jeszcze dziwią aresztowania przedsiebiorców, areszty wydobywcze, niszczenie firm i konkurencji, dziwne rozporządzenia Ministerstwa Finansów, o których wiedziała tylko mafia paliwowa? Stopczyk zabezpieczył.

Czy kogoś dziwią tysiące dziwnych wycen i sprzedaży firm? A najrozmaitsze dotacje państwowe na różne rzeczy dziwią jeszcze kogoś? A wielomilionowe umorzenia długów przez Urzędy Skarbowe, niezwykle popularne szczególnie w latach 90. – dziwią kogoś? Stopczyk zorganizował.

Szafa Kiszczaka to niewiele przy tysiącach szaf Stopczyków w Polsce powiatowej. Niestety.

Źródło: WEI

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra