Polskość

Na straganie w dzień targowy

www.prawy.pl_images_nowe_stories_media_felietonisci_kazmierczak_cezaryJak się chce coś ugotować w domu, trzeba na bazar i w kolejkach postać. Te wszystkie suflowane przez koncerny regulacje i „najwyższe standardy” spowodowały, że to jedne z ostatnich miejsc, gdzie można coś dobrego i zdrowego kupić.

W sobotę zostałem rozpoznany. Około 50 letnia właścicielka straganu „szwarc i mydło”, takiego bazarowego convinient store ze sznurowadłami i bateriami, wystąpiła do mnie z apelem, żebym coś zrobił, bo „już żyć się nie da i chyba to zamknie”. Zna mnie z telewizji.

– W ubiegłym roku, proszę Pana, 7 (siedem) kontroli! 19 dni miałam sklep przez to zamknięty, bo ja tu sama jestem! Raz mi mandat dali 200 złotych za jakąś głupotę, sześć razy nic. Żyć się nie da. Pan coś z tym zrobi!

Zastanawiam się co Rzeczpospolita szukała u tej Pani Marii?? Na ile ona mogła Rzeczpospolitą okraść?? Jej obrót to około 10 tysięcy na miesiąc? Na ile ona mogła „uszczuplić” gdyby nawet na te „uszczuplanie” się zawzięła?? Na 500 zł?? 7 kontroli, 19 dni, żeby mandat na 200 złotych wlepić!!!

Powiem szczerze, że jak spotylkam się z takimi sytuacjami, to zaczynam się wstydzić swojej działalności w podziemiu. To o taką Polskę walczyliśmy? O Polskę bezlitośnie prześladującą swoich najbiedniejszych i najsłabszych Obywateli i całkowicie bierną wobec wielkich i bogatych?

Chciałbym zapytać Ministra Finansów: ile kontroli w ubiegłym roku miały zarabiające setki milionów w Polsce i nie placące żadnych podatków różne Google, Youtuby czy Ubery??? Bo Pani Maria z bazarowego jednoosobowego sklepiku „szwarc i mydło”, która zarabia około 2 500 zł na miesiąc miala ich 7 (siedem).

Źródło: WEI

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra