Z kraju

Powstanie Parlamentarny Zespół ds. Życia

prawy.pl_images_aborcjasliderZ inicjatywy ks. Ryszarda Halwy z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia powstanie Zespół Parlamentarny ds. Życia, którego organizacji podjęła się poseł Krystyna Wróblewska (PiS).

Skład zespołu na razie nie jest znany. Wiadomo jedynie, że obok poseł Wróblewskiej w stworzenie zespołu zaangażowała się inna poseł PiS Anna Cicholska.

– Zespół jest w trakcie tworzenia – poinformowała Cicholska w rozmowie z portalem Prawy.pl. –

Jesteśmy bardzo otwarci. Natomiast 30 marca na posiedzeniu najprawdopodobniej będzie wiadomo, kto wejdzie w skład tego zespołu – dodała.

– Będziemy zajmować się sprawami związanymi z nieszanowaniem życia i w związku z tą sytuacją z Madalińskiego, ze Szpitala Świętej Rodziny, gdzie była próba kilkakrotnego zabicia sześciomiesięcznego dziecka przez środki poronne, przez próbę dokonania kolejnej aborcji, która też nie była skuteczna, wreszcie przez zostawienie dziecka, żeby umierało w okrutny sposób, bez żadnej pomocy lekarzy – mówił ks. Ryszard Halwa, który z ramienia Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia również wejdzie w skład wspomnianego zespołu.

– Chcemy aby ten zespół m.in. przypominał innym parlamentarzystom, że zmiana ustawy z 1993 roku, która dopuszcza zabijanie dzieci poczętych, również chorych, jest zła. Należy wprowadzić prawo bezwzględnego zakazu zabijania dzieci. Jeżeli takie prawo wprowadzi się, to nadal chcemy sytuację monitorować, żeby w Polsce przestrzegano prawa, bo może być wprowadzone prawo zakazujące zabijania dzieci, ale może nie być respektowane – dodał.

Na 30 marca Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia zaplanowała demonstrację przed Sejmem, mającą na celu przypomnienie politykom, którzy nie opowiadają się za życiem, że też byli kiedyś dziećmi nienarodzonymi.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra