Z zagranicy

Islamscy terroryści zmienili taktykę: już nie przypadkowe ataki, ale morderstwa na zlecenie

przemoc nozJak poinformowały francuskie władze podejrzany o zabicie dwóch osób na przedmieściach Paryża miał przy sobie „listę osób do zabicia”, na której znalazło się wiele znanych postaci świata polityki, mediów i muzyki.

Prokurator Francois Molins powiedział we wtorek, że policja znalazła listę celów mordercy w miejscu zbrodni w Magnanville. Znajdowali się na niej politycy, dziennikarze i raperzy.

Policja aresztowała trzech współpracowników 25-letniego mordercy, zidentyfikowanego jako Larossi Abballa. Jeden z zatrzymanych był sądzony razem z Abballą w 2013 roku za przynależności do siatki terrorystycznej bojówkarzy Takfiri, wysyłającej rekrutów do Pakistanu.

W poniedziałkowym ataku terrorysta zadźgał 42-letniego dowódcę policji Jean-Baptiste’a Salvainga przed jego domem, zanim zaciągnął do domu jego 36-letnią partnerkę Jessicę Schneider oraz trzymiesięcznego synka pary jako zakładników. Kobietę zabił, podrzynając jej gardło.

Terrorysta został zastrzelony, ale zanim to nastąpiło, zdążył nakręcić film, w którym apeluje o dokonywanie ataków na policjantów, dziennikarzy, osoby publiczne, strażników więziennych i raperów. Wzywał też potencjalnych ekstremistów do „zamienienia Euro2016 w cmentarzysko”, odnosząc się do trwających obecnie we Francji mistrzostw w piłce nożnej.

Wygląda na to, że islamiści zmienili taktykę. Dotychczas zamachy były przypadkowe. Teraz ich ofiarami padają konkretne osoby.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

216 komentarzy

216 Komentarzy

  1. timex check

    8 listopada 2017 at 13:38

    It’s an amazing post in favor of all the internet people; they will obtain advantage from it I am sure.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra