Z kraju

Katoliccy dziennikarze piszą do Rzecznika Praw Dziecka ws. dzieci na PARADZIE RÓWNOŚCI

Wczoraj Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystosowało list do Rzecznika Praw Dziecka. Katoliccy dziennikarze piszą, że skazywanie dzieci na widok osób eksponujących poprzez strój swoją seksualność czy też panów ubranych jak panie może wywołać szok oraz odbić się nieodwracalnie na ich psychice.

 

Warszawa, 18 czerwca 2013 r.

Szanowny Pan
Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka

15 czerwca br. ulicami Warszawy przeszła tzw. „Parada Równości” – „Różnorodni równoprawni”. Najbardziej widocznymi uczestnikami pochodu byli przedstawiciele różnych orientacji seksualnych. W paradzie wzięli udział także politycy, którzy uważają, że osoby te są dyskryminowane.

Niestety wśród biorących udział w paradzie była młodzież szkolna, jak również rodzice z dziećmi. Najmłodsi, niczym w czasie rodzinnego pikniku, biegali wśród dorosłych – machając przy tym tęczowymi flagami. Co więcej, w sobotnie popołudnie na warszawskich ulicach można było ujrzeć dziecięce wózki z przyczepionymi symbolami środowisk homoseksualnych.

Z drugiej strony, będąc na ul. Wiejskiej przed godziną 15.00 (czyli godziną zaplanowanego rozpoczęcia parady) można było zaobserwować grupy młodzieży idącej wraz z osobą dorosłą w miejsce zbiórki uczestników parady. Widok przypominał klasowe wyjście na jakąś uroczystość.

Reprezentanci środowisk, dla których praw domagano się na ulicach Warszawy przyszli ubrani w niekonwencjonalny (wulgarny!) sposób. Taki widoki u kilkuletnich dzieci mógł wywołać szok. Dzieci widzą przecież świat takim jakim jest, a nie w taki sposób w jaki kreują go wybrane środowiska. Przykładem może być słynne już pytanie 4-letniej córki posła Przemysława Wiplera, która gdy zobaczyła Krzysztofa Bęgowskiego (samozwańczo określającego się jako Anna Grodzka) spytała się dlaczego ten pan jest w sukience?

Skazywanie dzieci na widok osób eksponujących poprzez strój swoją seksualność czy też panów ubranych jak panie może wywołać szok oraz odbić się nieodwracalnie na ich psychice. Także przebywanie w takich miejscach młodzieży uczącej się nie przyniesie im żadnej korzyści.

 

SKANDAL!!! Dzieci na PARADZIE RÓWNOŚCI. Zobacz ZDJĘCIA! >>

Jako reprezentacji Oddziału Warszawskiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy apelujemy do Pana – jako do osoby stojącej na straży praw dzieci w Polsce – by w przypadku kolejnych tego typu imprez w Warszawie, lub też innych polskich miastach, zadbał Pan o to, aby miały na nie wstęp jedynie osoby pełnoletnie.

 

W imieniu Oddziału Warszawskiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
Przewodnicząca – Agnieszka Piwar

fot. Agata Bruchwald/prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra