Z kraju

Poseł upomina duchownych: Pierwszym obowiązkiem w stosunku do muzułmanów nie jest umożliwiać im mordowanie chrześcijan, ale nawracać na katolicyzm

robert_winnicki1Prezes Ruchu Narodowego a zarazem poseł Robert Winnicki zaapelował do wszystkich duchownych wszystkich szczebli, aby „zaprzestali tej retoryki proimigracyjnej”.

– Ona nie służy ani bezpieczeństwu, ani dobru obywateli – zaznaczył. – Chciałem przypomnieć wszystkim duchownym, że ich pierwszym zadaniem w stosunku do muzułmanów jest ich nawracać. Tak, szanowni księża. Pierwszym obowiązkiem w stosunku do muzułmanów nie jest umożliwiać im mordowanie chrześcijan. Pierwszym obowiązkiem jest nawracać ich na religię katolicką. I do tego bym zachęcał, ponieważ pasterze, którzy wiodą swoje owce na rzeź, to są źli pasterze – skonstatował.

Odnosząc się do słów papieża Franciszka, który stwierdził, iż każdy muzułmański uchodźca ma oblicze Boga, Winnicki stwierdził: „Jako wierzący i praktykujący katolik, znający historię Kościoła, zdecydowanie sprzeciwiam się tej retoryce. Uważam, że ona z roztropnością katolicką, z duchem odpowiedzialności za powierzoną wspólnotę nie ma niestety nic wspólnego i na szczęście to nauczanie Franciszka nie przynależy do katalogu nieomylności i tutaj papież jest jak najbardziej omylny i to fatalnie omylny jeśli chodzi o to, jakie skutki ma to dla całej Europy”.

– Nie uważam, żeby jego słowa i prezentowane przez niego fałszywe miłosierdzie były czymś dobrym dla Polski i dla Europy. Uważam, że to, co jest głoszone, wskazuje na głębokie niezrozumienie sytuacji, w jakiej znajduje się Polska i Europa – zaznaczył.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

344 komentarze

344 Komentarzy

  1. verificare aer conditionat

    3 listopada 2017 at 20:18

    Mai mult decat atat, in filtrele de la aparatele de aer conditionat se aduna o multime de bacterii si alergeni care pot produce numeroase probleme de sanatate, de la alergii si iritatii, pana la probleme respiratorii grave, mai ales in cazul copiilor mici. Asadar, curatarea acestor aparate atat de utile omului modern va ajuta si la prelungirea vietii lui, dar si la protejarea sanatatii tuturor celor din casa.

  2. Mortgage Insurance Burnaby

    20 grudnia 2017 at 03:49

    Could not disagree with the main ideas. Wonder how things will develop over the coming years.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra