Z zagranicy

Prymas Anglii i Walii potępił zamieszki w Londynie

Trwające od soboty wieczorne zamieszki na ulicach Londynu i innych brytyjskich miast potępił katolicki Prymas Anglii i Walii – abp Vincent Nichols. Równocześnie kapłan wezwał do modlitwy za ofiary rozruchów.

Arcybiskup uważa że są to „akty kryminalnej przemocy, przejaw dzikiego nieposzanowania dobra wspólnego naszego społeczeństwa”. Jednocześnie stwierdził: „Pokazuje to, jak łatwo można się wyzbyć podstawowych zasad”.

W zaistniałej sytuacji należy zabiegać o to, co w Wielkiej Brytanii jest najlepsze. „Jestem przekonany, że jako katoliccy obywatele, mamy tu do odegrania własną rolę dzięki naszym jasnym regułom życia. Niech Bóg da nam odwagę i wytrwałość w kształtowaniu naszego życia z godnością, szacunkiem dla siebie samych i troską o dobro wspólne”- wyznał abp Nichols w słowie do wiernych.

Zamieszki na ulicach Londynu zaczęły się w sobotni wieczór i wciąż się rozszerzają. Początkowo były to kolejne dzielnice Londynu, następnie przeniosły się do innych miast. Demonstranci to przede wszystkim mieszkańcy wieloetnicznych dzielnic, którzy w dużej mierze żyli dzięki świadczeniom społecznym. To właśnie oni najdotkliwiej odczuwają konsekwencje kryzysowych cięć w budżecie.
 
W Londynie i pozostałych miastach, w których dochodzi do zamieszek płoną domy i samochody, grabione są sklepy. Zdaniem policji, kluczową rolę w zamieszkach odgrywają londyńskie gangi.

Agata Bruchwald
na podstawie radiovaticana.org

 

fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

250 komentarzy

250 Komentarzy

 1. Cecelia

  5 listopada 2017 at 00:45

  thx for the info

 2. 9 Bet

  10 listopada 2017 at 15:56

  Now we know who the ssebnile one is here. Great post!

 3. Agenwin

  15 listopada 2017 at 11:19

  What fun activity relating to female firefighters can I make my class do?

 4. Biryani Recipe in Tamil

  23 listopada 2017 at 07:37

  how do u put u’re own pics for the background? also how do u put music?.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra