Z zagranicy

Islamiści chcieli zamordować koptyjskiego biskupa

– Dzięki Bogu, armia zainterweniowała w naszej obronie – mówi koptyjski biskup Joannes Zakari, który ledwo uszedł z życiem po ataku islamskich fanatyków z Bractwa Muzułmańskiego. Hierarchę ocaliła egipska armia.

 

Przebieg drastycznego zdarzenia opowiada sam koptyjski biskup Joannes Zakari. Jak relacjonuje fronda.pl tłum islamistów próbował włamać się do domu hierarchy, a jego samego zamordować, jednak ocaliła go armia.

– Dzięki Bogu, armia zainterweniowała w naszej obronie – podkreślał biskup Zakaria. Hierarcha zaznaczył, że chrześcijanie są gotowi cierpieć, tracić swoje kościoły i domy, jeśli tylko posłuży to dobru Egiptu.

Z kolei koptyjski biskup katolicki Kyrillos William podkreśla, że chrześcijanie obecnie obawiają się wychodzić na ulice. Hierarcha ostro skrytykował także państwa zachodnie, które jego zdaniem, zupełnie nie rozumieją sytuacji w Egipcie.

– Rządy zachodnie wciąż mówią o prawach człowieka. Oczywiście te grupy mają prawo manifestować, ale bez użycia broni. Rządy zachodnie nie dostrzegają tego, co tu się rzeczywiście dzieje – akcentuje bp Kyrillos William.

– Grupy terrorystyczne używają przeciw nam broni, a rządy zachodnie nie mogą na to pozwolić – mówił biskup. Kapłan równocześnie podkreślał, że wezwania do dialogu z islamistami nic nie dają, bowiem grupy te reagują na wszystkie wezwania przemocą.

 

Agata Bruchwald

Źródło: fronda.pl

fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

72 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra